מסלול הדרכה ירוק

מסלול הדרכה ירוק - בניין פורטר
עוד ...

בבניין פורטר ניתן לערוך סיור לימודי וחוויתי, בתיאום מראש. נתיב לימודי העובר בין נקודות עניין ברחבי המבנה, ומספק למבקרים הסברים על התפיסות של קיימות עירונית ובנייה ירוקה, אלמנטים טכניים ואדריכליים, מבהיר מדוע הם ידידותיים לסביבה ותורמים לרווחת האנשים בבניין, תוך סקירה של ההשפעות הבריאותיות והקוגניטיביות של המרחב הבנוי. הסיור יוצר חוויה לימודית מוחשית, מעשירה ומרתקת. בכך מיישם המסלול הירוק הלכה למעשה את תפישת בית הספר: מוסד אקדמי פתוח, המנגיש מידע סביבתי לקהל הרחב.

המסלול כולל ביקור בנקודות עניין שונות בבניין והסברים על האלמנטים העיקריים של הבניין, ביניהם: רחבת הכניסה והאגן הירוק, ללימוד על תהליך טיהור המים האפורים של הבניין; קומת הכניסה – האטריום הפתוח והשקוף המאפשר מבט על המרחב העירוני; האקו-וול עם מערכת המיזוג התרמו-סולארית, הגג הירוק ועוד. במסגרת הסיור לומדים המבקרים על מערכות מיזוג האוויר בבניין, ומקבלים הסברים מקיפים על תכנון התאורה, השימוש בחומרים והעקרונות העומדים מאחורי התכנון הייחודי של הבניין.

 

בניין הקפסולה מיישם עקרונות קיימות רבים. לא די שהמבנה עומד בתקנים סביבתיים מחמירים, הוא גם מעביר מסרים, "מדבר", מושך, ומפיץ בשורה- בשורת הקיימות. הבניין משמש כמרכז להדגמת עקרונות בנייה ירוקה הלכה למעשה. בבניין מיושמים רבים מעקרונות הבנייה המקיימת: רב תחומיות, הקשבה לסביבה, פסיביות ועוד. הבניין והפעילויות שנערכות בו מגבירים את מודעות הציבור הישראלי לנושאי קיימות ובניה ירוקה, והסיורים שמועברים בו מעודדים לקיחת אחריות על הסביבה ומלמדים קיימות באמצעות הסיור.

 

הבניין תוכנן כאתר חדשני ויוזם שבוחן שיטות וטכנולוגיות חדשות ומהווה מעבדה מתפתחת בנושאי סביבה וקיימות. הוא צופן בחובו רעיונות סביבתיים רבים וכל אחד מהמבקרים מוזמן לדלות מידע שרלוונטי לו.

 

לפרטים נוספים ניתן לפנות לחברת "צעד ירוק" בכתובות המייל הבאות: porter@greenstep.co.il  | info@greenstep.co.il 

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>