מסלול הדרכה ירוק

עוד ...

מבקרי בניין בית ספר ללימודי הסביבה ע"ש פורטר מוזמנים לסיור לימודי בבניין (בתיאום מראש): נתיב לימודי העובר בין נקודות עניין ברחבי המבנה, ומספק למבקרים הסברים על אלמנטים טכניים ואדריכליים, מבהיר מדוע הם ידידותיים לסביבה, ויוצר חוויה לימודית מוחשית, מעשירה ומרתקת. בכך מיישם המסלול הירוק הלכה למעשה את תפישת בית הספר: מוסד אקדמי פתוח, המנגיש מידע סביבתי לקהל הרחב.

המסלול כולל ביקור בנקודות עניין שונות בבניין והסברים על האלמנטים העיקריים של הבניין, ביניהם: רחבת הכניסה והאגן הירוק, ללימוד על תהליך טיהור המים האפורים של הבניין; קומת הכניסה – האטריום – עם מסכי מידע שמתוכננים לדווח באופן רצוף נתונים על צריכת האנרגיה והמים של המבנה; האקו-וולהגג הירוק ועוד. במסגרת הסיור לומדים המבקרים על מערכות מיזוג האוויר בבניין, ומקבלים הסברים מקיפים על תכנון התאורה, השימוש בחומרים והעקרונות העומדים מאחורי התכנון הייחודי של הבניין.

 

בניין הקפסולה מיישם עקרונות קיימות רבים. לא די שהמבנה עומד בתקנים סביבתיים מחמירים, הוא גם מעביר מסרים, "מדבר", מושך, ומפיץבשורה- בשורת הקיימות.

הבניין משמש כמרכז להדגמת עקרונות בנייה ירוקה הלכה למעשה. בבניין מיושמים רבים מעקרונות הבנייה המקיימת: רב תחומיות, הקשבה לסביבה, פסיביות ועוד. הבניין והפעילויות שנערכות בו מגבירים את מודעות הציבור הישראלי לנושאי קיימות ובניה ירוקה, והסיורים שמועברים בו מעודדים לקיחת אחריות על הסביבה ומלמדים קיימות באמצעות הסיור.

הבניין תוכנן כאתר חדשני ויוזם שבוחן שיטות וטכנולוגיות חדשות ומהווה מעבדה מתפתחת בנושאי סביבה וקיימות. הוא צופן בחובו רעיונות סביבתיים רבים וכל אחד מהמבקרים מוזמן לדלות מידע שרלוונטי לו.

 

לפרטים נוספים ניתן לפנות חברת "צעד ירוק" בכתובות המייל הבאות: 
nadav@greenstep.co.il | noa@greenstep.co.il | info@greenstep.co.il

אוניברסיטת תל-אביב, ת.ד. 39040, תל-אביב 6997801
UI/UX Basch_Interactive