ד"ר אדריכל אריה נשר

ד"ר אדריכל אריה נשר

ד"ר אדריכל אריה נשר הוא המנהל המקצועי של בית הספר ללימודי הסביבה ע"ש פורטר מאז הקמתו בשנת 2000 ונמנה על מייסדיו. כמי שבמשך שנים היה פעיל מאוד בקרב ארגוני הסביבה, זיהה ד"ר נשר את הצורך בהקמת מוסד רב-תחומי לתארים מתקדמים בלימודי סביבה ויזם את הקמת בית הספר כמוקד למפגש בין האקדמיה, הממשל, התעשייה והמגזר השלישי. שאיפתו לקדם את המחקר הסביבתי הובילה את ד"ר נשר לקדם הקמת משכן המבטא את חזון בית הספר ופועלו הייחודי. בשנת 2014 הצליח ד"ר נשר לממש את חלומו, וחנך את בניין הקפסולה שנבנה על פי עקרונות אדריכלות ירוקה ומהווה מעבדה חיה למחקר סביבתי רב-תחומי.

 

ד"ר נשר הינו אדריכל המתמחה בתכנון ערים ובתכנון אזורי. הוא בעל תואר ראשון באדריכלות (B.Arch.)  ממכון פראט בניו יורק, תואר שני באדריכלות עם התמחות בתכנון עירוני (M.Arch. M.C.P.)מאוניברסיטת פנסילבניה בארה"ב, ותואר שלישי (Ph.D.) בתכנון ערים ואזורים מאוניברסיטת פנסילבניה. עבודת הדוקטורט שלו (1981) עסקה בנושא שנותר רלוונטי ביותר גם היום: "היבטים חברתיים ופסיכולוגיים של תכנון דיור ציבורי בישראל".

 

במהלך קריירה ארוכת שנים תכנן ד"ר נשר מבנים ופרויקטים רבים ברחבי מדינת ישראל, ונשא במגוון תפקידים מרכזיים, ביניהם: יועץ ראש עיריית תל אביב לפיתוח ושיקום עירוני; אדריכל ראשי של פרויקט 'שיקום שכונות' מטעם הסוכנות היהודית ומשרד השיכון (תכנית לאומית שכללה 90 שכונות בכל רחבי הארץ, ושילבה היבטים פיזיים, חברתיים וכלכליים); אדריכל ראשי של משרד הבינוי והשיכון; מתכנן מבני ציבור, מגורים, מסחר, משרדים ותעשייה במקומות רבים בישראל; וכן יועץ ומתכנן של פרויקטים בתחומי הפיתוח העירוני והתיירותי ברחבי הארץ.

 

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>