האם אצות יכולות להפחית את צריכת האנרגיה של בניינים

ממצאי מחקר שפורסמו לאחרונה מצביעים על פוטנציאל לשיפור יעילות האנרגיה בבניין שנחקר, על ידי שילוב מיקרו-אצות בחלונות

15 אוקטובר 2019
ממצאי מחקר שפורסמו לאחרונה מצביעים על פוטנציאל לשיפור יעילות האנרגיה בבניין שנחקר, על ידי שילוב מיקרו-אצות בחלונות

מחקר משותף שנערך לאחרונה, במעבדה לביו-הנדסה במחלקה ללימודי הסביבה, ניתח את ההשפעה הפוטנציאלית של שילוב מיקרו-אצות חיות בחזית המבנה על צריכת האנרגיה של הבניין. האצות שולבו בחלון של חדר בבניין.
 
ההשפעה של שני מיני מיקרו-אצות על חדירת האור ועל העברת החום נמדדה על ידי חישוב U-factor (מוליכות תרמית), VT (Visible Transmittance - מעבר אור נראה לעין) ו- SHGC (מקדם עלייה בחום) של חלון האצות.
 
התוצאות האמפיריות מראות כי לשילוב המיקרו-אצות בחלונות יש פוטנציאל לשפר את יעילות האנרגיה בבניין שנחקר, בתנאי האקלים הים תיכוני.
 
המחקר נערך בבניין פורטר, בעל תקן LEED  לבנייה ירוקה, על ידי פרופ' אלכסנדר גולברג, ד"ר לימור שעשוע-בר, אלעד נגב ומארק פוליקובסקי מהמחלקה ללימודי הסביבה, בית הספר לסביבה ולמדעי כדור הארץ ע"ש פורטר, אוניברסיטת תל אביב, פרופ' אברהם יזיוארו מהפקולטה לארכיטקטורה ותכנון ערים בטכניון, פרופ' אברהם קריבוס מבית הספר להנדסת מכונות, הפקולטה להנדסה, אוניברסיטת תל אביב וד"ר אדריכל יוסי קורי מסטודיו גאוטקטורה.
 
עבודת המחקר פורסמה ב "Energy and Buildings" כרך 204, גיליון 1 בדצמבר 2019. https://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S0378778819305146

אוניברסיטת תל-אביב, ת.ד. 39040, תל-אביב 6997801
UI/UX Basch_Interactive