הבניין בתקשורת

 

בניין פורטר כמקור השראה לבנייה ירוקה
2020

 

בדף הראשי של אוטודסק על עיצוב בנייה ירוקה בעולם, בניין פורטר מופיע כמודל והשראה.


לכתבה המלאה

 


בניין פורטר - AEC Excellence Awards 2017
2017

 

אדריכלי בניין פורטר ומהנדסי מערכת המיזוג זכו במקום הראשון בקטגוריית קיימות של AEC Excellence Awards 2017. הזוכים הוצגו בכנס AEC לתכנון טכנולוגי בענפי האדריכלות, ההנדסה והבנייה של חברת אוטודסק בלאס וגאס.

לכתבה המלאה

 


מי העיר עם הכי הרבה מבנים ירוקים בישראל?
ינואר 2016

 

בישראל רק 216 מבנים ירוקים – 89 מהם נבנו ביבנה. בחיפה ובפתח תקווה רק שני מבנים ירוקים. את הציון הגבוה ביותר למבנה ירוק קיבל בניין בית הספר ללימודי סביבה על שם פורטר באוניברסיטת תל-אביב.

לכתבה המלאה

 


 

מודדים, מנטרים, מנהלים
ספטמבר 2015

 

שם המשחק בתחום ההתייעלות האנרגטית והבנייה הירוקה הוא מדידה חכמה של צריכת החשמל, במטרה להבטיח שימוש נכון באנרגיה. רן רוזנצוייג, מנכ"ל "גריטופס אנרגיה", מציג את הדור הבא של אמצעים טכנולוגיים להתייעלות אנרגטית בארגונים קטנים | נמרוד גזית

לכתבה המלאה

 


 

15 מיזמי הבנייה המצטיינים ב-2014
דצמבר 2014

 

בטקס פרס המצוינות בענף שערכה התאחדות בוני הארץ, נבחרו 15 המבנים האיכותיים ביותר בישראל בשנה החולפת. במקום הראשון בקטוגריית מבני ציבור זכה בניין בית הספר ללימודי הסביבה ע"ש פורטר בתל-אביב

לכתבה המלאה

 


 


Israel's First LEED Platinum Building Opens in Tel Aviv
Josh Marks, July 24, 2014

 

Israel just cut the ribbon on the nation's first LEED Platinum certified building -- the Porter School of Environmental Studies (PSES) Building at Tel Aviv University! The building was designed by a collaborative group of Israeli architectural firms including Geotectura, Axelrod-Grobman Architects and Chen Architects. The Porter School's director, Dr. Arie Nesher, says students and visitors will use the university's first green building as a laboratory to study sustainable architecture.
   

לכתבה המלאה

 

 

 

Stunning Eco Architecture: Take A Look at Israel’s ‘Greenest’ Building
Rachel Dinh, June 24, 2014

 

Take a look inside Tel Aviv University’s recently completed Porter School of Environmental Studies, or what experts are calling “Israel’s Greenest Building”! Construction of this state-of-the-art building began in December 2011, and reached completion just last month. Here, Tel Aviv University environmental science students can work toward finding sustainable solutions to global problems in one of the most eco-friendly buildings in the world.
   

לכתבה המלאה

 

 

בניין העתיד
אביב לביא5 ביוני 2014

 

 

תחזיקו אצבעות לבניין פורטר החדש באוניברסיטה, זה שאפשר לראות בנסיעה באיילון צפון. לא רק בגלל שהוא "הבניין הכי ירוק" והוא חוסך בחשמל ומים אלא בעיקר כי הוא מציע אלטרנטיבה לבניינים המבאסים, המנוכרים, החשוכים והמחניקים, אלה שתוכננו נגד הטבע במקום לזרום איתו, ומי שמשלמים את המחיר הם האנשים שמעבירים בתוכם חיים שלמים

לכתבה המלאה

 

 

"העולם הבוקר"
29 במאי 2014

 

 

העיתונאי אביב לביא מספר על הבניין הירוק והחדש של בית הספר בתכנית "העולם הבוקר" של רשת.

לצפייה לחצו על הסימן ► (החל מהדקה ה-2:42)

 

 

First pics of Israel’s greenest building – Porter School of Environmental Studies
Tafline Laylin, 28 May 2014
 

The newly inaugurated building at Tel Aviv University practices what it preaches. As students occupy themselves with the challenges of our era, they have a real-time laboratory in which to conduct experiments, demonstrations, and research.

לכתבה המלאה

 


‏‎Greenbuilding Nachhaltig Bauen
Ariane Rüdiger, 28 May 2014

 

Israelisches Forschungsinstitut erhält LEED-Platinum-zertifiziertes Gebäude

לכתבה המלאה

 

 

תפתח חלון: יום ב"בתים מבפנים"
עופר עין גל,  21 במאי 2014

 

   
אם נסעתם על חלקו הצפוני של כביש איילון בשנתיים האחרונות בטח ראיתם אותו על גבעת האוניברסיטה ותהיתם על קנקנו. הבניין השונה למראה והמאוד בולט בנוכחותו הוא לא פחות מנקודת ציון סביבתית באדריכלות הציבורית בארץ. זהו בניין אקולוגי הכולל מערכות טכנולוגיות מתקדמות שמאפשרות להפעיל אותו באופן חסכוני מאוד מבחינת חשמל ומים וזהו הבניין האקולוגי הראשון בארץ שצפוי לקבל את הדירוג הגבוה ביותר של התקן האמריקאי לבנייה ירוקה Leed Platinum ואת דרגת יהלום של התקן הישראלי החדש לבנייה ירוקה 5281.

לכתבה המלאה

 

 

אירועי "בתים מבפנים" 2014: הסיורים שאסור לפספס
אורן גל, 12 במאי 2014

 

     
 לכתבה המלאה

בניין בית ספר פורטר בשער המגזין

 

 

 

אור ירוק לבניה ירוקה
עדי להב, מאי 2014

 

 

בנייה בת קיימא היא מושג שחדר לחיינו בשנים האחרונות, אבל דומה כי בעוד שהמושג עצמו נכנס לשיח המקומי, עדיין הדוגמאות המובהקות לבנייה כזו מועטות מדי, וודאי ביחס למתקיים בנושא בעולם.

לכתבה המלאה, חלק 1

לכתבה המלאה, חלק 2

 

 

הענק הירוק
7 באפריל 2014

על גבעה חשופה מעל נתיבי איילון מוקם בניין בית הספר ללימודי הסביבה, שאמור להיות המבנה הירוק ביותר בישראל, מודל והשראה לבנייה אקולוגית וזירה ליישום השכלולים המפתיעים ביותר בתחום. אז למה הוא סופג ביקורת דווקא מפעילים ירוקים?

לכתבה המלאה

 

 

Green Knesset team, Tel Aviv Porter School explore environmental collaboration opportunities
15 March 2014

 

Eager to pursue environmental collaborations with Israel’s educational institutions, members of the Knesset’s management system visited Tel Aviv University’s forthcoming green building.

לכתבה המלאה

 


 

צפו בתמונות "טיילת המדע" אשר הוקמה ליד אוניברסיטת תל אביב
29 בינואר 2013

 

העבודות על הטיילת אשר צפויה בעתיד להתחבר לרצף הטיילות לאורך שפת הים הסתיימו. תחבר בין תחנת הרכבת לאוניברסיטה. עיריית תל אביב ממשיכה לעודד פעילות גופנית – העירייה השלימה את הקמת טיילת המדע המשלבת שבילים להולכי רגל ורוכבי אופניים. הטיילת ממוקמת בגבול המזרחי של קמפוס אוניברסיטת תל אביב, על קצהו של מדרון הכורכר המשקיף על גני יהושע ומרכז הירידים והיא מחברת בין תחנת הרכבת לבין הכניסה לקמפוס, אשר עד עתה הייתה נגישה רק באמצעות אוטובוס או רכב פרטי.

לכתבה המלאה

 

 

המבנים שישדרגו לנו את הנוף
21 בספטמבר 2012

 

מבנה בית הספר ללימודי הסביבה משתרע על שטח של 4,000 מ"ר, ממש בסמוך לכביש הראשי. אל הבניין אפשר יהיה להגיע דרך טיילת חדשה שמגיעה מתחנת הרכבת ישר אל הקמפוס, והיא נבנית במקביל להקמת הבניין החדש. המטרה העיקרית של הפרויקט היא להעלות את סטנדרט הבנייה באוניברסיטה, כמבנה הנמצא בחזית הבנייה הירוקה בעולם.

לכתבה המלאה

 


 

ברוח הזמן
7 בספטמבר 2012

 

אור טבעי, מערכות קירור עצמאיות ומד זיהום אוויר ענק: המרכז החדש ללימודי סביבה שמוקם באוניברסיטת תל אביב ינסה להנחיל בישראל - וקודם כל על עצמו - סטנדרטים חדשים של בנייה אקולוגית.

לכתבה המלאה

 


 

מבנה אקולוגי וירוק באוניברסיטה // תכנון הפקולטה למדעי הסביבה
16 באוגוסט 2012

 

שיתופית חברה לבנייה שזכתה בפרס מצוינות הבניה לשנת 2011, בונה את הפקולטה ללימודי הסביבה באוניברסיטת תל אביב.

בניין ביה''ס ללימודי הסביבה ע''ש פורטר, תוכנן כבניין ירוק תוך שילוב שלושת המימדים המרכיבים את מושג הקיימות באדריכלות- סביבה, חברה וכלכלה כמבנה סביבתי ואקולוגי, תכנון הבניין משלב שימוש בנתוני הסביבה- קרינת שמש, רוח, אקוסטיקה וכד', ליצירת הצורה המורכבת של הבניין והעמדתו באתר. במבנה יעשה שימוש בטכנולוגיות פסיביות ואקטיביות לחיסכון ויצור אנרגיה, מיחזור מים ואשפה. כמו כן הבנין מתוכנן לשמש כמעבדה מחקרית לאדריכלות ירוקה ייחודית במדינת ישראל ובאזור, באופן שיקדם את המחקר האקדמי בנושא אך גם יהיה נגיש לקהל הרחב. ככזה, תכנון הבנין שם דגש גם על הניראות והמימד החינוכי של המערכות והרעיונות הירוקים המוטמעים במבנה.

לכתבה המלאה

 


 

באוניברסיטת תל אביב רוצים את הירוק ביותר
24 ביוני 2012

 

 

האם זה יהיה הבניין הירוק ביותר בישראל? אם בכלל אפשר למדוד בנייה ירוקה, הרי שבית הספר החדש בפאתי הקמפוס ברמת אביב שואף לזכות בתואר, וכך מתכוונים האדריכלים לעשות זאת. וגם: משדרגים את מסלול ההליכה המפרך מתחנת הרכבת לאוניברסיטה.

לכתבה המלאה

 


 

Environment: Showcasing ecological design
Sharon Udasin, 8 Feb. 2012

 

TAU Porter School for environmental studies getting green campus, hopes it will lead in sustainable construction. 

Overlooking the Ayalon Highway and the expansive Gush Dan region rolling into the distant Jerusalem hills, a brand new green oasis will soon bedeck the highest peak of Tel Aviv University’s campus.

לכתבה המלאה

 


 

Green design : from theory to practice
Edited by Ken Yeang and Arthur Spector
March 2011

 

 

The Fifth Element In Sustainable Design / Dr. Joseph Cory

למאמר המלא

 


 

המועצה לבניה ירוקה - ניוזלטר מס' 6
8 במאי 2010

 

 

בימים אלו נמצא בנין ביה"ס פורטר שעתיד להיבנות בקמפוס אוניברסיטת תל אביב בשלבי תכנון מתקדמים, לקראת התחלת ביצוע. צוות המתכננים והיועצים מכוונים כולם למטרה שהגדירה דיים שירלי פורטר, יזמית הפרויקט: דרוג LEED פלטינום, הדירוג הגבוה ביותר כיום בעולם למבנה ירוק. 

למאמר המלא

 בנייה ירוקה בארץ - ערים ירוקות בעולם
מרלן-אביבה גרינפטר, 2 ביוני 2009

 

     

באירוע שולחן עגול באוניברסיטת תל אביב הוצג בשבוע שעבר הבניין האקולוגי של בית הספר ללימודי הסביבה על שם פורטר, כולו ירוק ובר קיימא.  

לכתבה המלאה

 


 

כלכליסט
4 במרץ 2009

 

בנייה שמתחשבת בסביבה? לא בישראל. בדיקה של מספר הבניינים שזכו עד היום לתקן הירוק מטעם מכון התקנים העלתה נתון עגום: שלושה בלבד.

לכתבה המלאה

 


 

Israel21c
25 Jan. 2009

The new $7 million Porter School of Environmental Studies will be the first in Israel to be designed with a platinum rating from the US Leadership in Energy and Environmental Design. Within a few years Israel’s greenest building will be located at Tel Aviv University (TAU).

לכתבה המלאה

 


 

מושג ירוק באוניברסיטת תל אביב
13 בדצמבר 2008

 

לא, הבניין הזה עדיין לא קיים - ככה ייראה בעוד כמה שנים בית הספר ללימודי סביבה באוניברסיטת תל אביב, שיהיה ירוק מכף רגל ועד ראש.
לכתבה המלאה

 


 

No construction is good construction
11 Dec. 2008

 

Tel Aviv University's Porter School of Environmental Studies has a golden opportunity to apply the very environmental principles it seeks to teach.The school's new building is supposed to meet American and Israeli standards for green construction

לכתבה המלאה

 


 

עושים להם בית ספר
11 בדצמבר 2008

 

לבית הספר ללימודי הסביבה על שם פורטר באוניברסיטת תל אביב נקרתה הזדמנות פז ליישם את המשנה הסביבתית שהוא מבקש להורות ולהנחיל. משכנו החדש של בית הספר אמור לעמוד בתקנים הישראלי והאמריקאי לבניה ירוקה. 
לכתבה המלאה

 


 

בית ספר ירוק ללימודי הסביבה באוניברסיטת תל אביב
11 בדצמבר 2008

 

 

נבחר צוות האדריכלים שיתכנן את הבניין הירוק של בית הספר ללימודי הסביבה על שם פורטר שבאוניברסיטת תל אביב.
לכתבה המלאה

 


 

הארץ
7 בדצמבר 2008

 


משרדי האדריכלים אקסלרוד-גרובמן אדריכלים עם חן אדריכלים ועם האדריכל יוסי קורי (גאוטקטורה) נבחרו לתכנן את בניין בית הספר ללימודי הסביבה על שם פורטר באוניברסיטת תל אביב.

לכתבה המלאה

 


 

נבחר צוות לתכנון הבניין הירוק באוניברסיטת ת"א 
4 בדצמבר 2008

 


ב-24 בנובמבר, בתום הליך מיון ארוך, נבחר צוות האדריכלים: אקסלרוד-גרובמן אדריכלים עם חן אדריכלים ועם גאוטקטורה - אדריכל יוסי קורי, לתכנן את בניין בית הספר ללימודי הסביבה על-שם פורטר באוניברסיטת תל אביב.
לכתבה המלאה

 

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>