ליווי תקן ירוק

בניין בית הספר ללימודי הסביבה ע"ש פורטר הוא חוד החנית של הבנייה הירוקה בישראל עד כה, ומהווה מוקד מחקר בעצמו, ללימוד אודות היישום של בנייה ירוקה והשימוש בפועל בטכנולוגיות חדשניות בתחום – ולכן החשיבות בהגשת הבניין הן לתקן הישראלי לבנייה ירוקה 5281 והן לתקן האמריקאי LEED, שהוא התקן המוכר ביותר בעולם. תהליך הסמכה כפול זה יאפשר בעתיד הזדמנות יוצאת דופן לעריכת מחקר ההשוואתי בין התקנים.

ד"ר חופית יצחק בן שלום - ניהול תוכניות וייעוץ

ד"ר חופית יצחק בן שלום, בוגרת בית הספר ללימודי הסביבה ע"ש פורטר, משמשת כיועצת ומרכזת פרויקטים בכל נושא הקושר בין בניין בית הספר לסביבתו ולבניה ירוקה. מחקרה של חופית חקר את שינויי האקלים בערים מרכזיות בארץ ובעולם לאורך טווח ארוך זמן.

במסגרת תפקידה, חופית מקשרת בין צוות בית הספר לצוות האדריכלים, הקבלנים והיועצים, וכן אחראית על פרויקטים שונים במיזם המשותף של בית הספר עם המשרד להגנת הסביבה. כמו כן חופית הובילה את תיעוד תהליך התכנון והבנייה של הבניין ואחראית על עריכת סיורים מקצועיים לאורחים בבניין.

את הניסיון בתחום, רכשה חופית כיועצת ומומחית לתכנון תואם אקלים, בעיקר במבניי מגורים ומוסדות ציבור.

 

ברן הנדסה ופרוייקטים בע"מ – הגשה לתקן 5281

בניין בית הספר ללימודי הסביבה ע"ש פורטר מיועד להיות הבניין הראשון בישראל שיעוטר בדירוג הגבוהה ביותר של התקן 5281 החדש - 5 כוכבים.

​אדריכל גל סורקין שפניר, המלווה מטעם חברת ברן את הגשת הבניין לתקן הישראלי, סיפק ייעוץ   לעשרות פרויקטים בארץ בבנייה ירוקה.הוא סיים את לימודיו בטכניון בהצטיינות בשנת 1999 ואת התואר הראשון סיים גם כן בהצטיינות בארה"ב.

חברת ברן הינה חברת ההנדסה הגדולה בישראל ומעמידה את הידע והמומחיות שלה בחתירה להשגת יעד הסמכה בבניה ירוקה הן לפי התקן הישראלי לבנייה ירוקה, תקן ה-LEED האמריקאי, תקן BREEAM הבריטי או כל תקן אחר. הניסיון הייחודי והמוביל של החברה נצבר בניהול וייעוץ במספר רב של פרויקטים ירוקים להסמכה, ביניהם גם ניהול תכנון בפרויקט הראשון בישראל עם הסמכה ל-LEED של חברת הייטק בינלאומית, אשר הוקם בחיפה. החברה עוסקת כיום בייעוץ וניהול במספר פרויקטים עם הסמכה לתקן ירוק בארץ ובחו"ל, הכוללים בחינות כדאיות טכנו-כלכליות של הפרויקטים משלב הייעוץ, תכנון אינטגרטיבי מתקדם וניהול ביצוע ברמה גבוהה.

 

אסא אהרוני מהנדסים יועצים בע"מ - הגשה לתקן האמריקאי LEED

יהושפט אהרונימהנדס יהושפט אהרוני הינו בוגר הטכניון בהנדסת מכונות עם ניסיון של 30 שנים בתכנון ופיקוח של מערכות מיזוג אוויר חימום קירור ואוורור במגוון רחב של אפליקציות לרבות טכנולוגיות מתקדמות לחיסכון באנרגיה וכן בנייה "ירוקה" ע"פ תקן LEED והתקן הישראלי 5281. מוסמך לבניה ירוקה לפי תקן LEED ומנהל שותף בחב' "אסא אהרוני מהנדסים יועצים בע"מ". מוביל ואחראי לתכנון וניהול של פרויקטים "ירוקים" המוקמים בארץ ובחו"ל.

משרד אסא אהרוני מהנדסים יועצים פועל משנת 1974 והתמחה בתכנון ופקוח על פרויקטים בארץ ובחו"ל בתחומי האנרגיה, מזוג אויר וקירור. תחומי פעילות  כוללים כיום תכנון מערכות למבני ציבור, בניינים לחברות היי-טק, מבנים מסחריים ומתקנים תעשייתיים (מיזוג אוויר וקירור) בכל הגדלים ובכל רמות המורכבות.

 


 

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>