תוכניות לימודים

החוג ללימודי הסביבה הוא הבמה האקדמית הראשונה בישראל המוקדשת כולה לנושאי הסביבה, והיחידה המבוססת על גישה בינתחומית מקיפה. החוג מציע תוכניות לימוד ומחקר לסטודנטים לתארים מתקדמים המאפשרות העמקה במבחר נושאים עכשוויים ובוערים: אנרגיות מתחדשות, שינוי אקלים, זיהום אוויר, משאבי מים, חומרים ברי-קיימא, צדק סביבתי, קיימות עירונית, ערים חכמות, כלכלה סביבתית ועוד. הלימודים והמחקר הם תמיד בגישה רב-תחומית, חדשנית ומקיפה.

מידע מרוכז - שלושת התכניות ללימודי תואר שני

 

תוכנית תואר שני עם תזה
מתמקדת בפיתוח היכולת לבצע מחקר עצמאי הכולל כתיבת עבודת גמר. זוהי תוכנית בינתחומית, מותאמת אישית, המוצעת בשני מסלולים - לתואר M.Sc. או לתואר M.A. כל תלמיד מבצע עבודת מחקר, בהדרכתם של שני מנחים משני תחומי מומחיות שונים – מתכונת המשקפת את התפיסה הבינתחומית של החוג. לחילופין, התלמיד יכול לבצע עבודת גמר בהנחיית מנחה אחד מתוך הסגל האקדמי של החוג.
 

 

 

תוכנית תואר שני ללא תזה
מתמקדת בהקניית השכלה רחבה ומיומנויות מתודולוגיות ומקצועיות מגוונות, בין אם בתחום מוגדר ובין אם בשילוב בין תחומי הידע. התוכנית מתאימה למבקשים להרחיב את ידיעותיהם ולרכוש תואר שני בלימודי הסביבה, וגם למתעניינים בנושא הסביבתי ומעוניינים לפתח קריירה בתחום זה.
 

 

 

תוכנית תואר שני בינ"ל (באנגלית)
מציעה לסטודנטים מכל העולם הזדמנות כפולה: לשהות שנה חווייתית במיוחד בישראל, ולרכוש ידע וכלים מקצועיים בתחום הסביבתי, במטרה לתרום לסביבה בארצותיהם ובעולם כולו. התוכנית הייחודית נועדה להכשיר דור חדש של מנהיגים סביבתיים, שישפיעו על עתידו של כדור הארץ.

 

 

תוכנית לתואר שלישי
תלמידי התוכנית לתואר שלישי עוסקים במחקר בינתחומי בכל מגוון הנושאים הקשורים לסביבה. תכנית הלימודים נקבעת באופן אישי, בהתאם לתחום המחקר של התלמיד, ובשיתוף עם הפקולטות הרלבנטיות.

 

 

 

 

 

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>