בניין בית הספר בדרך לדירוג LEED פלטינום

בניין בית הספר ללימודי הסביבה ע"ש פורטר צועד בבטחה לקראת הדירוג הסביבתי הגבוה ביותר - LEED פלטינום. הוא צפוי להיות הבניין הראשון בישראל שיזכה בדירוג המכובד מטעם המועצה האמריקאית לבנייה ירוקה.

09 מרץ 2014
בחודש ינואר 2014 זכה בניין בית הספר ב-64 מתוך 66 נקודות אפשריות עבור שלב תכנון המבנה (2 הנקודות החסרות הושמטו בשל טעות טכנית, ויוענקו בשלב הבא). הסקירה, שנקראת Design Phase Review, כוללת מספר קטגוריות יסוד: קיימות האתר, חיסכון במים, אנרגיה ואטמוספרה, חומרים ומשאבים, איכות סביבתית בחללים פנימיים וחדשנות בתכנון.
 
כעת אנו נערכים לקראת המבחן הבא, ה- Construction Phase Review, שידרג את ביצועי הבנייה של הפרויקט, ובפברואר אף הגשנו את הבניין לבחינה מקדימה. הערכה זו צפויה להוסיף לניקוד הכללי 24 נקודות, ולהעמידו על 90 נקודות בסך הכל. בכך יעבור בניין הקפסולה את הסף הנדרש של 80 נקודות, ויזכה בדירוג הנכסף של LEED פלטינום!
 
תקן (LEED (Leadership in energy & Environmental Design נמנה על הסטנדרטים המובילים בעולם לבנייה ירוקה. השיטה פותחה בידי המועצה האמריקאית לבנייה ירוקה (USGBC), ומיושמת על ידה ברחבי העולם. היא כוללת מגוון רחב של קריטריונים, שנועדו להעריך עד כמה הבניין מקיים וידידותי לסביבה, במהלך בנייתו ולאורך זמן.   
אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>