אצות - גיבורות העל החדשות
האצות המוכרות לנו מהסושי הן מהפתרונות המסקרנים ביותר למחסור הצפוי בעולם במזון, כימיקלים, דלקים, ובקרקעות חקלאיות נגישות
הכתבה במגזין דה מרקר יולי 2016 (עמודים 4-6) סוקרת את מחקרו של ד"ר אלכס גולברג מביה"ס ללימודי הסביבה ע"ש פורטר. ד"ר גולברג עונה על השאלה המסקרנת - "האם יש סיכוי שהאצות יצילו את העולם".
כמות החומרים האדירה שהאדם המודרני צורך (כ- 89 טון חומרים בשנה לאדם ופליטה של כ- 19 טון גזים בשנה) לא משאירה מקום לספק. כמות החומרים מוגבלת, ולא נוכל להמשיך לצרוך כך עד אינסוף. מנהיגי ה- G7 כבר מבינים את זה, וקראו להפסיק את השימוש בדלקים מחצביים ולעבור לכלכלה מושתתת חומרים מתחדשים עד 2100.
עד שנת 2050, אוכלוסיית העולם צפויה לגדול לכ- 9.7 מיליארד בני אנוש. ההערכה היא שרק לצורך ייצור מזון נצטרך לנצל כמחצית מהקרקע הנגישה על הפלנטה. המציאות הזאת מכתיבה לנו לחשוב מחוץ לקופסה, ומאלצת את החוקרים לחפש פתרונות חדשים.
ד"ר אלכס גולברג מסביר כיצד האצות יסייעו להפוך את הכלכלה לכלכלה ביולוגית, ויהיו אלטרנטיבה מאוד מעניינת בתחומים רבים. אפשר להפיק מהן מזון כמו חלבונים וסוכרים.