אודות התוכנית לתואר שני עם תזה

אודות התוכנית לתואר שני עם תזה
פרטי קשר

ראש התוכנית: ד"ר אורי אובולסקי 

 

 

אליה יאיר

רכזת תוכנית תואר שני מחקרי

eliay@tauex.tau.ac.il

03-6405154

 

קבלת קהל

ימים א', ג', ד', ה'  12:30-09:00

                         15:00-14:00

 

יום ב'                 12:00-09:00

                         16:00-14:00 

התוכנית המחקרית לתואר שני היא תוכנית בינתחומית, מותאמת אישית, המוצעת בשני מסלולים – לתואר .M.Sc ולתואר .M.A. כל תלמיד מבצע עבודת מחקר בנושא שנבחר על ידו, בהדרכתם של שני מנחים* משני תחומי מומחיות שונים – מתכונת המשקפת את התפיסה הבינתחומית של החוג. 

 

למי זה מתאים?
לכם, בעלי תואר ראשון בתחומים שונים, המעוניינים לרכוש השכלה סביבתית רב-תחומית, לפתח קריירה בתחום חיוני, מבוקש ומתפתח, ולהשפיע על עתיד הסביבה של כולנו.  

 

למה זה כדאי?
התוכנית המחקרית לתואר שני תקנה לכם הבנה מקיפה ומעמיקה של הנושא הסביבתי: החל בקשרי גומלין בין האדם לסביבה ותהליכים סביבתיים ברמה המקומית, הארצית והגלובאלית, דרך טכנולוגיות וגישות חדשניות, ועד לשיטות מחקר מתקדמות. הידע הנרחב והניסיון המחקרי יאפשרו לכם לנתב ולעצב את דרככם המקצועית למגוון כיוונים עם דגש סביבתי – כמו מחקר, חינוך, מדיניות, תכנון וייעוץ, אדריכלות ועוד..    
 
 
מי יכול להתקבל?
לתוכנית MA מתקבלים תלמידים בעלי תואר ראשון (תואר BA או BSc) בכל תחום, ממוסד אקדמי מוכר להשכלה גבוהה, שסיימו את לימודיהם בציון ממוצע של 80 לפחות. 
לתוכנית MSc מתקבלים תלמידים בעלי תואר ראשון (תואר BSc) בכל תחום, ממוסד אקדמי מוכר להשכלה גבוהה, שסיימו את לימודיהם בציון ממוצע של 80 לפחות. 
 
 
*מנחים:
לתוכנית MA מנחה יחיד – חבר סגל אקדמי של החוג ללימודי הסביבה בעל מינוי 50% ומעלה. שני מנחים – אחד מהמנחים חייב להיות חבר סגל קבוע באוניברסיטת תל-אביב. המנחה הנוסף יכול להיות אף הוא מאוניברסיטת תל-אביב או חבר סגל בכל מוסד אקדמי אחר, בארץ או בחו"ל.
לתוכנית MSc מנחה יחיד – חבר סגל אקדמי של החוג ללימודי הסביבה בעל מינוי 50% ומינוי משלים נוסף 50% בפקולטה למדעים מדויקים או בפקולטה להנדסה או בפקולטה למדעי החיים או בפקולטה לרפואה באוניברסיטת ת"א. שני מנחים – חבר סגל אקדמי של החוג ללימודי הסביבה (עפ"י פירוט מנחה יחיד) וחבר סגל מהפקולטה למדעים מדויקים (למעט גיאוגרפיה), הפקולטה להנדסה, הפקולטה למדעי החיים, או הפקולטה רפואה באוניברסיטת ת"א. 
 
 
היקף ומבנה התוכנית
היקף התוכנית 28 ש"ס. התוכנית כוללת קורסי ליבה משותפים לכל תלמידי התוכנית, וקורסי העמקה/בחירה על פי נושא עבודת המחקר. תוכנית הלימודים "נתפרת" באופן אישי לכל תלמיד בהתאם לנושא מחקרו. בניית תוכנית הלימודים מתבצעת ע"י התלמיד בהתייעצות עם מנחיו ובאישורה של וועדת ההוראה הבית ספרית.
 
 
הרכב שעות הלימודים לתואר שני, 28 ש"ס (תכנית מותאמת אישית לכל תלמיד עפ"י העקרונות שלהלן):
קורסי חובה של התכנית                                                                                   12 ש"ס 
קורסי העמקה עפ"י נושא עבודת המחקר (כולל קורס שיטות מחקר רלוונטי לתלמיד)   16 ש"ס 
 
 
 
 
 
אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>