מעורבות סביבתית

פארק טבע קהילתי - הכפר הירוק, הפארק הוקם כמודל מחקרי במסגרת לימודי סביבה בשיתוף הכפר הירוק

הנושא הסביבתי הוא כיום נושא "חם" מאוד בכל רחבי העולם. אזרחי כדור הארץ בכלל, והמדינות המפותחות בפרט, מתגייסים כולם למען מטרה משותפת: הצלת העולם שבו אנו חיים מפני נזקים סביבתיים חמורים ומהירים שמחוללת פעילות האדם. אנו בבית הספר ללימודי הסביבה ע"ש פורטר מבינים כי כדי להשפיע באמת על הסביבה, על המודעות ועל ההתנהלות הסביבתית במדינת ישראל, לא די בפעילות אקדמית הספונה במגדל השן – מצוינת ככל שתהיה.

 

לתפיסתנו, כמוקד אקדמי מרכזי לתחום הסביבתי בישראל, מוטלת עלינו אחריות רחבה בהרבה: לשמש כגשר בין האקדמיה לבין עולם המעשה. מתפקידנו להביא את הידע הרב המצטבר באוניברסיטה אל המקומות הזקוקים לו ביותר, בכל קצוות החברה הישראלית: לרשויות הממשלתיות והמקומיות, למערכות המשפט והחינוך, לגופים ציבוריים ולעמותות, למפעלי תעשייה, לחברות עסקיות ולציבור בכללותו.

 

בהתאם לתפיסה רחבה זו אנו יוזמים, מקיימים ומעודדים מגע מקיף ושוטף עם עולם המעשה שמחוץ לכותלי האוניברסיטה. באמצעות מגוון עשיר של תכניות למעורבות סביבתית  אנו משגרים את הסטודנטים שלנו אל לב לבה של המציאות הישראלית, כסוכנים של שינוי סביבתי. שגרירי בית הספר מביאים עמם  לקהילה ידע רב ושלל כלים יישומיים, ותורמים רבות להתמודדות עם אתגרים סביבתיים קשים ועכשוויים. כי רק כך, באמצעות מדיניות עקבית ונרחבת של מעורבות סביבתית, נוכל להשפיע ולחולל שינוי מהותי במצב הסביבה - בישראל ובאזור כולו. 

 

בנוסף לחשיבותה הציבורית, יש בגישה זו יתרונות משמעותיים גם עבור הסטודנטים שלנו: המעורבות הסביבתית פותחת בפניהם הזדמנויות חשובות להכיר את המתרחש בשטח, לרכוש ניסיון מעשי, ולהניח תשתית מוצקה להמשך דרכם המקצועית. אין לנו ספק כי רבים מבוגרינו, שמשתתפים בהתלהבות ובכישרון רב בתכניות היישומיות של בית הספר, ימלאו תפקיד משמעותי בעתידה הסביבתי של מדינת ישראל.

 

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>