המיזם להתמודדות עם זיהום סביבתי ע"ש אהרון פרנקל

המיזם להתמודדות עם זיהום סביבתי הינו פרויקט רב-תחומי שמטרתו לקדם בפתרונות טכנולוגיים לבעיות זיהום סביבתי ושינויי אקלים באזור ים התיכון. המיזם הוקם הודות לתרומה של היזם וחבר הנאמנים של אוניברסיטת תל אביב, מר אהרון פרנקל, ובשיתוף פעולה עם נסיך ונסיכוּת מונקו.

 

המיזם תומך בפרוייקטים מחקריים המתבצעים באוניברסיטת תל אביב, בשיתוף פעולה מחקרי עם מונקו ובמאיץ טכנולוגיות לאיתור יזמים בתחומי הניידות, האנרגיה והקלינטק.

 

בתחום המחקרי, המיזם תמך במחקר לפיתוח פלסטיק מתכלה מביומסה המיועד להחליף פלסטיק ממקורות פוסיליים, ובמחקר המשפר את היכולת המדעית לבחון את השפעתם של חלקיקים מפלסטיק על בריאות האדם. במחקר יישומי, הפרויקט קידם מחקר בתחום אי החום העירוני ובנושא פליטות זיהום אוויר מאוניות, שני נושאים עם השפעה ישירה על מונקו ועל עוד ערי חוף באגן ים התיכון.

 

במקביל לפרוייקטים המחקריים, במסגרת המיזם פועל מאיץ טכנולוגי, קפסולה TAU. המאיץ מציע תכנית תמיכה והכוונה ייחודית ליזמים ועובד בשיתוף ידע וכלים עם תכנית המאיץ במונקו, מונקו-טק.

 

לפרטים נוספים על המיזם: https://en-environment.tau.ac.il/Frenkel_Monaco_TAU_Air_Poluttion_Research_Agreement

 

לאתר של Capsula TAU: https://www.capsula-tau.com/

 

כתבה על שיתוף הפעולה בתחום היזמות: https://www.jpost.com/israel-news/monaco-israeli-startup-accelerator-to-collaborate-for-first-time-660899

 

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>