דבר ראש החוג

דבר ראש החוג, פרופ' קולין פרייס
פרופ' קולין פרייס

כאשר אנו מדברים על התחום הסביבתי, אנו מדברים על תחום מקיף וכוללני – החל מהאוויר אותו אנו נושמים, המים אותם אנו שותים, וכלה באוכל אותו אנו אוכלים. עם הגידול המתמיד באוכלוסיית העולם - העומדת כיום על יותר מ-7 מיליארד בני אדם - הסביבה שלנו עומדת בפני אתגרים ולחצים עצומים, ברמה הגלובלית והמקומית כאחד. ייתכן שהאתגר הסביבתי הגדול ביותר הוא ההתחממות הגלובלית, אשר משפיעה כבר היום על חיינו, ותוצאותיה ישפיעו אף יותר על ילדינו ובהמשך על נכדינו ועל הדורות הבאים. השימוש הגובר שלנו במשאבי הטבע יוצר עומס על כדור הארץ, המוביל לתוצאות הרסניות כדוגמת הרס יערות, החמצה של האוקיאנוסים (המסכנת מינים ימיים רבים), וזיהום אויר. חלק הולך וגדל מאוכלוסיית העולם חי בסביבה עירונית, עם כל הבעיות הכרוכות בכך – תחבורה, צפיפות, זיהום ועוני. השינויים הסביבתיים מובילים אף לסכסוכי גבולות או בתוך מדינות ולאחרונה אף להגירה של אוכלוסיות שלמות. עלינו להתייחס לכל הבעיות הללו ולמצוא פתרונות ברי-קיימא וחדשניים בעולם המשתנה ללא הרף.

 

בחוג ללימודי הסביבה אנו מסתכלים על הסביבה מנקודת מבט רב-תחומית ובין-תחומית כאחד, כאשר חוקרים ומרצים מכל תשע הפקולטות של אוניברסיטת תל-אביב תורמים להוראה ולהנחיה של תלמידי המחקר בחוג. החוג משלב את המומחיות של חוקרים מרחבי האוניברסיטה על מנת לייצר מחקר פורץ דרך בתחומים כדוגמת: אנרגיה מתחדשת, אדריכלות ירוקה, בריאות הציבור, משפט סביבתי, עירוניות, ושינוי אקלים. כך תורם בית הספר להיותה של אוניברסיטת תל-אביב המובילה בישראל במחקר והוראה בתחום הסביבתי.

 

החוג מציע מספר תכניות לימודים לתארים מתקדמים: תכנית בינלאומית לתואר שני בלימודי הסביבה, תכנית לתואר שני מחקרי (עם תזה) ועיוני (ללא תזה) ותכנית לתואר שלישי.

 

נשמח לראותכם כאן עמנו !

 

פרופ' קולין פרייס

ראש החוג

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>
אוניברסיטת תל אביב
P.O. Box 39040, Tel Aviv 6997801