תוכנית הלימודים לתואר שני עם תזה

תוכנית הלימודים לתואר שני עם תזה

ראש התוכנית: פרופ' אורי אובולסקי

סוג התואר: M.A או M.Sc.
 

תנאי קבלה

מסלול M.A
בעלי ובעלות תואר "בוגר" (תואר ראשון) במגוון תחומים שסיימו הלימודים בכל תחום במוסד אקדמי מוכר על ידי המל"ג בציון גמר 80 לפחות - יוכלו להגיש מועמדות.
בעלות ובעלי תואר בוגר ממוסד אקדמי מוכר על ידי המל"ג שסיימו הלימודים בציון נמוך מ-80 אך לא נמוך מ-75, יוכלו להגיש מועמדות למסלול M.A. במצב זה הקבלה לתוכנית מותנית במציאה לפני תחילת הלימודים של מנחה אחד לפחות, איש סגל של אוניברסיטת ת"א, וכן באישורו של אותו מנחה ובאישוריהן של ועדת ההוראה של החוג ושל ועדת ההוראה של בית הספר.

מסלול M.Sc
בעלי ובעלות תואר ראשון B.Sc במגוון תחומים שסיימו הלימודים במוסד אקדמי מוכר על ידי המל"ג בציון גמר 80 לפחות - יוכלו להגיש מועמדות לתוכנית M.Sc.
בעלות ובעלי תואר בוגר ממוסד אקדמי מוכר על ידי המל"ג שסיימו הלימודים בציון נמוך מ-80 אך לא נמוך מ-75 – יוכלו להגיש מועמדות. במצב זה הקבלה לתוכנית מותנית במציאה לפני תחילת שנת הלימודים לפחות מנחה אחד, איש סגל של אוניברסיטת ת"א, מאחת מפקולטות אלה: מדעים מדויקים (למעט החוג לגאוגרפיה) / הנדסה / מדעי החיים / רפואה, וכן באישורו של אותו מנחה ובאישוריהן של ועדת ההוראה של החוג ושל ועדת ההוראה של בית הספר.
 

משך הלימודים: שנתיים, ניתן להתחיל את הלימודים במעמד מיוחד (צבירה), מעמד זה מאפשר לפרוש את הלימודים עד ארבע שנים (מעמד זה תקף עד שנתיים או עד לצבירת 75% מהקורסים).
 

ימי הלימוד*: בסמסטר א' השיעורים מרוכזים ליום שני ושיעור נוסף ביום ד' 18-20, החל מסמסטר ב' לוח הזמנים תלוי בשיעורי ההעמקה "שנתפרים" ע"י המנחים והמנחות בהתאם לנושא המחקר.​
​*יתכנו שינויים בימי הלימוד

 

מטרה: החוג ללימודי הסביבה הוא הבמה האקדמית הראשונה בישראל המוקדשת כולה לנושאי הסביבה, והיחידה המבוססת על גישה בין-תחומית מקיפה. החוג מציע תוכניות לימוד ומחקר לסטודנטים ולסטודנטיות בתארים מתקדמים המאפשרות העמקה במבחר נושאים עכשוויים בוערים: אנרגיות מתחדשות, שינויי אקלים, זיהום אוויר, משאבי מים, חומרים בני-קיימה, צדק סביבתי, קיימות עירונית, ערים חכמות, כלכלה סביבתית ועוד. הלימודים והמחקר הם תמיד בגישה רב-תחומית, חדשנית ומקיפה.
החוג הוא פלטפורמה למפגש מפרה בין מדעי הטבע והמדעים המדויקים, כמו הנדסה, גאופיזיקה, זואולוגיה ורפואה, לבין תחומים השייכים למדעי הרוח והחברה, כמו משפטים, פילוסופיה, ניהול, כלכלה, חינוך וסוציולוגיה. השילוב בין היבטים סביבתיים בדיסציפלינות השונות מעניק הבנה מעמיקה של אתגרים סביבתיים ויוצר תחומי מחקר וידע חדשים, התורמים למהפך החשיבתי המתחולל כיום בישראל ובעולם כולו.
בוגרות ובוגרי החוג יימנו עם הדור החדש של מובילי השיח והאקטיביזם הסביבתי בישראל, ובהם חוקרים ומדענים, מחנכים ומשפטנים, קובעי מדיניות, אדריכלים ויזמים חברתיים.
 

תוכנית הלימודים: היקף חובות השמיעה בתוכנית הוא 28 ש"ס ועבודת תזה שמשקלה 12 נ"ז. (בנוסף, יידרשו עד 8 ש"ס שיעורי השלמה)


מבנה הלימודים: 12 ש"ס שיעורי חובה, 16 ש"ס שיעורי העמקה בתחומי המחקר (כולל קורס שיטות מחקר שרלוונטי לתלמיד/ה).

 

מערכת שעות (ידיעון)

 

שכר לימוד: אוניברסיטאי, יש לברר עלויות מדויקות במדור שכר לימוד.


איך נרשמים?: רישום מקוון דרך אתר האינטרנט של המרכז למרשם האוניברסיטאי.


מידע נוסף ניתן למצוא באתר התוכנית וכן בתקנון התוכנית הנמצא בלשונית מידע לסטודנט/ית.


לפרטים נוספים ולתיאום פגישת ייעוץ עם ראש התוכנית, יש לפנות לרכזת התוכנית, אליה יאיר, באמצעות כתובת הדוא"ל: eliay@tauex.tau.ac.il
 

לפירוט הקורסים והסברים נוספים יש להיכנס לידיעון התוכנית.

 
אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>