תכנית מתמחי פורטר בסביבה

תכנית מתמחי פורטר

תכנית 'מתמחי פורטר בסביבה' שמה לה למטרה להכשיר את הדור הבא של מנהיגים סביבתיים צעירים ולאפשר לתלמידי בית הספר לצבור ניסיון מעשי בעולם התעסוקה הסביבתי. התכנית מתקיימת בשיתוף עם עמותת אלומה, אשר מפעילה את 'הדבר הבא' – תכנית מתמחים ארצית מייסודה ובתמיכתה של קרן רוטשילד - קיסריה.

 

במסגרת התכנית משתלבים סטודנטים מבית הספר ללימודי הסביבה ע"ש פורטר בפעילותם של ארגוני סביבה וגופים ציבוריים, לאורך שנת לימודים אחת. במוסדות אלה הם מובילים פרויקטים משמעותיים בנושאים של איכות הסביבה, בריאות הציבור, צדק סביבתי-חברתי, פיתוח בר-קיימא ועוד.

 

תכנית המתמחים מחזקת את הצוות המקצועי של ארגוני הסביבה בישראל, ובו בזמן חושפת את הסטודנטים לסוגיות העולות מהשטח, ומספקת להם הזדמנות לשלב ניסיון מעשי עם לימודיהם האקדמיים.

 

הסטודנטים הלוקחים חלק בתכנית מקבלים מענק כספי.

 

פרטי התכנית:

התכנית פתוחה למספר מוגבל של מתמחים בלבד! התכנית מורכבת מהתמחות בארגונים סביבתיים בהיקף של כ-10 שעות שבועיות ומהשתתפות במפגשי העשרה. (שלושה מפגשי למידה והעשרה שיתקיימו בימי שישי בבוקר, וכן מפגש מסכם שיתקיים לקראת סוף שנת הלימודים באחד מימי השבוע).

 

מסגרת הפעילות:  

  • משך ההתמחות: מיום קבלת התפקיד בארגון (בד"כ בין שבועיים לחודש לאחר תחילת שנת הלימודים) ועד סיום שנת הלימודים האקדמית.
  • היקף ההתמחות: כ-10 שעות שבועיות. בסך הכל כ-220 שעות שנתיות, ועוד כ-20 שעות העשרה (סה"כ 240 שעות).
  • המתמחים זכאים לחופשה במהלך תקופת המבחנים שבין סמסטר א' לסמסטר ב', וכן לחופשת פסח לפי מועדי החופשה מהלימודים.

 

מי זכאי להשתתף בתכנית?

סטודנטים/יות מן המניין (לא בלימודי צבירה) הרשומים ללימודים לתואר שני ושלישי בביה"ס ללימודי הסביבה ע"ש פורטר. תינתן עדיפות לתלמידים במסלול המחקרי.

 

להגשת מועמדות להצטרפות לתכנית, יש להירשם באתר "הדבר הבא". יריד ארגונים (והפנינג פתיחת שנה!) ייערך בבניין בית הספר, ביום רביעי, ה-18 באוקטובר 2017 בשעות 17:00-20:00   הזדמנות לפגוש את נציגי הארגונים, להתרשם ולהתייעץ. ניתן לנצל הזדמנות זו לקביעת ראיונות עם מספר ארגונים.

אוניברסיטת תל-אביב, ת.ד. 39040, תל-אביב 6997801
UI/UX Basch_Interactive