מי אנחנו?

הבניין הירוק של החוג ללימודי הסביבה
הבניין הירוק של החוג ללימודי הסביבה

החוג ללימודי הסביבה בבית הספר לסביבה ולמדעי כדור הארץ על שם פורטר באוניברסיטת תל אביב הוא הבמה האקדמית הראשונה בישראל המוקדשת כולה לנושאי הסביבה, והיחידה המבוססת על גישה בינתחומית מקיפה. החוג הוקם בשנת 2000 כמענה לצורך הגובר בידע, במחקר ובהכשרת מומחים וחוקרים במגוון תחומי הסביבה. הוא מציע תוכניות לימוד ומחקר לסטודנטים לתארים מתקדמים המאפשרות העמקה במבחר נושאים עכשוויים בוערים.

 

הגישה הבינתחומית של החוג ללימודי הסביבה הספר מאפשרת מפגש מפרה בין מדעי הטבע והמדעים המדויקים לבין תחומים השייכים למדעי הרוח והחברה. השילוב בין היבטים סביבתיים בדיסציפלינות השונות מייצר תחומי מחקר וידע חדשים, שמזינים את המהפך החשיבתי המתחולל כיום, בישראל ובעולם כולו.

 

כחלק מחזונו הכולל, מבקש החוג להביא את הידע האקדמי בנושאי הסביבה אל מחוץ לכותלי האקדמיה, למקומות בהם הוא נחוץ ביותר – בממשל הארצי והמקומי, במערכת המשפט, במערכת החינוך, בתעשייה, בחברות עסקיות ובמוסדות ציבור. לשם כך מקיים החוג קשרים ושיתופי פעולה עם גופים רבים במגזר הציבורי והפרטי, לצד ארגוני סביבה ומוסדות מחקר בארץ ובעולם.

 

התפריט הראשי של אתר זה מאפשר לכם להכיר את מרחבי הפעילות והאפשרויות שעומדות בפניכם. תוכניות לימודים, תחומי מחקר, מעורבות סביבתית וכמובן מידע שימושי לסטודנט. הנכם מוזמנים תמיד ליצור קשר ולשוחח. נתראה!

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>