מי אנחנו?

הבניין הירוק של החוג ללימודי הסביבה
הבניין הירוק של החוג ללימודי הסביבה

החוג ללימודי הסביבה בבית הספר לסביבה ולמדעי כדור הארץ על שם פורטר באוניברסיטת תל אביב הוא הבמה האקדמית הראשונה בישראל המוקדשת כולה לנושאי הסביבה, והיחידה המבוססת על גישה בינתחומית מקיפה. החוג הוקם בשנת 2000 כמענה לצורך הגובר בידע, במחקר ובהכשרת מומחים וחוקרים במגוון תחומי הסביבה. הוא מציע תכניות לימוד ומחקר לסטודנטים לתארים מתקדמים המאפשרות העמקה במבחר נושאים עכשוויים בוערים: אנרגיות מתחדשות, שינוי אקלים, זיהום אוויר, משאבי מים ושיקום נחלים, צדק סביבתי, קיימות עירונית, ערים חכמות, כלכלה סביבתית ועוד. תמיד בגישה רב-תחומית, חדשנית ומקיפה.

 

בינתחומיות יוצרת חדשנות
ההגישה הבינתחומית של החוג ללימודי הסביבה היא ייחודית ברמה הארצית והבינלאומית. בית הספר מהווה פלטפורמה למפגש מפרה בין מדעי הטבע והמדעים המדויקים - כמו הנדסה, גיאופיזיקה וזואולוגיה, לבין תחומים השייכים למדעי הרוח והחברה - כמו משפטים, פילוסופיה, ניהול, כלכלה, חינוך וסוציולוגיה. השילוב בין היבטים סביבתיים בדיסציפלינות השונות מוליד תחומי מחקר וידע חדשים, שמזינים את המהפך החשיבתי המתחולל כיום, בישראל ובעולם כולו. 


מעורבות והשפעה על הסביבה
כחלק מחזונו הכולל, מבקש החוג להביא את הידע האקדמי בנושאי הסביבה אל מחוץ לכותלי אקדמיה, למקומות בהם הוא נחוץ ביותר – בממשל הארצי והמקומי, במערכת המשפט, במערכת החינוך, בתעשייה, בחברות עסקיות ובמוסדות ציבור. לשם כך מקיים בית הספר קשרים ושיתופי פעולה עם גופים רבים במגזר הציבורי והפרטי, לצד ארגוני סביבה ומוסדות מחקר בארץ ובעולם.

 

בוגרי החוג הם הדור החדש של מובילי השיח והאקטיביזם הסביבתי בישראל, וביניהם חוקרים ומדענים, מחנכים ומשפטנים, קובעי מדיניות, אדריכלים ויזמים חברתיים.

 

התפריט הראשי של אתר זה מאפשר לכם להכיר את מרחבי הפעילות והאפשרויות שמחכים לכם. תכניות לימודים, תחומי מחקר, מעורבות סביבתית וכמובן מידע שימושי לסטודנט. הנכם מוזמנים תמיד גם ליצור קשר ולשוחח. נתראה!

אוניברסיטת תל-אביב, ת.ד. 39040, תל-אביב 6997801
UI/UX Basch_Interactive