פורום סטודנטים לקיימות אזורית

פורום סטודנטים לקיימות אזורית
סטודנטים בסיור לימודי בכפר ברטעה החצוי בין ישראל והרשות הפלסטינית, צילמה: עידית ניראל

החוג ללימודי הסביבה פותח בפני תלמידיו הזדמנות ללמוד מקרוב על נושאים סביבתיים מזווית נוספת: קיימות אזורית וסביבה חוצת גבולות במזרח התיכון.  

 

לשם כך הקמנו את פורום הסטודנטים לקיימות אזורית – תכנית ייחודית הכוללת מפגשים, סיורי שטח והרצאות. במסגרת התכנית לומדים התלמידים על הנושאים הסביבתיים חוצי-הגבולות המשותפים לישראל ולשכנותיה, ועורכים היכרות בלתי-אמצעית עם ההיבטים הסביבתיים של הסכסוך הישראלי-ערבי: החל בסוגיות סביבתיות המהוות בעצמן מקור לסכסוך, דרך נושאים המושפעים ישירות מקיומו של הסכסוך הפוליטי, וכלה ביוזמות סביבתיות חוצות-גבולות, שבהן הסביבה מהווה בסיס לשיתוף פעולה אזורי.

 

הסטודנטים המשתתפים בתכנית זוכים  לפגוש את הנושאים הללו בשטח, וללמוד עליהם מפי פעילי איכות סביבה, אנשי ממשל, חוקרים באקדמיה, נציגי ארגונים לא ממשלתיים ונציגי קהילות מקומיות – משני צדי הגבול.

 

בתחילתה נחנכה התכנית ונערכה בשיתוף עם מכון ון ליר בירושלים, בשנת 2013 השיק החוג שיתוף פעולה עם ה-Earth Institute באוניברסיטת קולומביה  בניו יורק ועם ה- Columbia Global Center I Middle East בעמאן. במסגרת זו נערך סיור לימודי משותף בישראל ובירדן בהשתתפות תלמידים משני המוסדות. הסיור נמשך שבועיים, שבוע אחד בירדן ושבוע שני בישראל. הוא נערך מדי שנה. 

 

 

 

 

 

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>