הכרת בעיות סביבתיות בישראל - קורס סיורי שטח

קורס סיורי שטח
סיור לדודאים, מתוך קורס סיורים תש"ע

מטרת קורס הסיורים היא להביא להכרה ישירה של בעיות סביבתיות נבחרות בישראל, מערך הגורמים המעורבים בהם ופתרונות אפשריים. לכן הקורס כולל סיורים באתרים בישראל, המהווים אתגר סביבתי או הממחישים פתרון אפשרי - הן מבחינת סוגיות סביבתיות פיסיות והן מבחינת יחס החברה והרשויות ומפגשים עם נציגים של הרשויות, הקהילה, חברות, ארגונים ופעילים בשטח עצמו..

 

דוגמאות לבעיות סביבתיות שידונו בקורס כוללות את משק המים, משק האנרגיה, זיהום אוויר/קרקע/מים, עסקים וסביבה, משפט סביבתי. דוגמאות לאתרים המהווים מוקד לאתגרים סביבתיים הם אזור ים המלח, רמת חובב, הקישון, גוש דן, חופי ישראל. כמו כן יתכן סיור שיתמקד בהבנת דרכי הפעולה של גופים מוסדיים כגון המשרד להגנת הסביבה או NGOs .

 

בעבר הקורס היה קורס ייעודי לתלמידי תואר שני במסלול המחקרי. בעקבות ההצלחה הרבה של הקורס, הוחלט להרחיבו גם למסמול העיוני. הדגש בקורס נשאר על תכנון משותף והדרכת עמיתים של מספר סיורים לאתרים שיבחרו על ידי תלמידי הקורס. התלמידים לוקחים חלק בהכנת הסיורים וגם מדריכים אותם בעצמם לאחר שלמדו את הנושא היטב.

 

הקורס מתקיים בסמסטר ב' ללימודים ומתמקד בחמישה סיורים יומיים שנפרשים על פני הסמסטר. הסיורים מתקיימים בימי חמישי ובכל יום רביעי שלפני סיור מתקיים מפגש הכנה של שעה. 

 

למידע נוסף וכתבות על הקורס:

 

זרקור על קורס: הכרת בעיות סביבתיות בישראל - קורס סיורי שטח

 

דבורי בר ודבורת הדבש בישראל - קורס סיורי שטח

 

מאוטובוסים חשמליים למנהרות הרכבת התחתית - קורס סיורי שטח


 

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>