אופניים - האדם המכונה והרוח

ספר המאמרים "אופניים - האדם המכונה והרוח" מתבונן על כלי התחבורה האישי הנפוץ מנקודות מבט מגוונות ומציע מבט מקיף ראשון בעברית. הספר זמין לקריאה פה.

05 דצמבר 2017
"אופניים - האדם המכונה והרוח" - ספר מאמרים מקיף

 

הספר " אופניים: האדם, המכונה והרוח", בעריכת ד"ר חזי יצחק, ד"ר דניאל מישורי, ד"ר אסף חזני, ופרופ' רוני לידור' ובהוצאת אחוה מדיה (2017), הוא ספר אקדמי ראשון בעברית העוסק באופניים, וזאת מנקודות מבט מגוונות. הספר עוסק באופניים כטכנולוגיה, כאמצעי לכושר גופני, כחלק ממודל של קיימות תחבורתית ועירונית, כמופע תרבותי וככלי לביטוי אישי.

 

האופניים הם מושא תשוקה, והרבה יותר מכך. המכורים מתפעמים מיופייה של שלדת אופניים ומהתחכום ומהפשטות כאחד של טכנולוגיה זו, שמסוגלת להעצים את הגוף האנושי תוך שמירה על החיבור האינטימי עם הסביבה. האופניים הם גם אביזר ספורט וכושר, אמצעי תחבורה, דרך לטייל בארץ ובעולם, מוקד של עולם של ספורט קבוצתי ותחרותי ומוקד של תרבות ייחודית.

 

הספר "אופניים – האדם, המכונה והרוח" נועד לענות על חסר הקיים בארץ בכתיבה על-אודות אופניים, והוא מהווה שילוב של כתיבה ומחקר אקדמיים וכתיבה מסאית על האופניים בהקשר הישראלי, הן בידי רוכבים מנוסים, והן על-ידי אנשי אקדמיה שרוכבים בעצמם. הוא מיועד לכל המכורים לאופניים ולחוויית הרכיבה, ולכל מי שמוקסם מהעובדה שהאופניים יוצרים תרבות שלמה ומגוונת, אוניברסלית וישראלית כאחד. הספר כולל חמישה שערים: השער הראשון מוקדש לסוגיית התפתחות האופניים. השער השני מוקדש לחוויית האופניים, ולקשר שבין האדם-הרוכב לסביבה. השער השלישי עוסק באופניים בעיר ותחבורת אופניים. השער הרביעי עוסק בהיבטים של פיזיולוגיה ופיזיקה של רכיבה על אופניים. השער החמישי מוקדש לשאלת האדם והרוח – אנשים של אופניים ועל אופניים.

 

שערי הספר:  התפתחות האופניים והשתלבותם במרחב,  חוויית האופניים – אדם-רוכב-סביבה, אופניים בעיר ותחבורת אופניים, פיסיולוגיה ופיסיקה של רכיבה באפניים והאדם והרוח – אנשים של אופניים ועל אופניים.

 

הספר המלא זמין לכם לקריאה בפורמט דיגיטלי פה בקישור זה.

 

עוד על הספר בפייסבוק

 

אודות ד"ר דניאל מישורי

 

 

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>