האם פלואור באמת חשוב לבריאות השיניים ומה המשמעות של הפלרת מים?

ד"ר דניאל מישורי, מרצה לאתיקה סביבתית בחוג ללימודי הסביבה, מסביר את המשמעות של הפלרת מי השתייה

האם פלואור באמת חשוב לבריאות השיניים ומה המשמעות של הפלרת מים?

במכתב למשרד הבריאות בנושא הפלרת המים, בחודש דצמבר 2018, הסביר ד"ר דניאל מישורי את הכשל המדעי, הרפואי, הציבורי והמוסרי בסוגיה זו. 

 

הקהילה האקדמית הוזמנה באמצעות מכתב זה להיות עדה לניסיון לברר כשלים אלה, יחד עם משרד הבריאות, כדי לחייבו לענות תשובות של ממש לעצמו, לשאלות שמשרד הבריאות עצמו אמור היה לשאול. חשיפת הוויכוח לקהילה המדעית מסייעת לוודא שהחלטות המתיימרות להסתמך על "מדע" יתקבלו באופן ראוי, ולא בשיטת ה"סמוך", שבה המומחים אומרים שזה "בסדר", ומאמינים להם, מכיוון שכך מקובל, גם אם לא תמיד השיטה עובדת באופן מושלם. יש במסמך זה חומר רב למחשבה על השיטה המדעית של היום, ועל האופן שבו בנויה האקדמיה הדיסציפלינרית, הבנויה מהתמחויות ותתי-התמחויות שמתקשות ליצור תקשורת בינתחומית. 

 

הפלרת מים - סיכום פגישה ושאלות למשרד הבריאות
 

בראיון וידאו שהתפרסם ב-2017 בעקבות החלטה להוסיף פלואור למים בישראל, מסביר ד"ר דניאל מישורי את הויכוח על השימוש בפלואור ובפלואורידים ומפזר את הערפל שמאחורי המחקרים על השפעת פלואורידים על עמידות השיניים. מה המשמעות ומה הן ההשפעות האפשריות, או ליתר דיוק הסיכונים, של הפלרת מי השתיה לבני האדם ולסביבה? 

 

צפו בראיון בקישור זה.

 

מאמרים בנושא: 

 

חוות הדעת המשותפת של פרופ' דני רבינוביץ וד"ר דניאל מישורי בנושא ההפלרה

 

 הפלרת מים במבחן ההיגיון \ ד"ר דניאל מישורי

 

הפלרת מים: "היגיון בסיסי", הכחשת המחלוקת ועמדת המומחים

D. Mishori (2016). Water fluoridation: common sense, the denial of the controversy and the experts. Bioethics: Zefat Forum of Bioethics Newsletter 15 (July, 2016). (Hebrew)

Part one

Part two

 

"נכשל" בלוגיקה: הפלרת מים במבחן ההיגיון:

D. Mishori (2017). "Failed" in Logic: Logical Analysis of Water fluoridation. Water Engineering 110 (August 2017): 22-27. 

 

 

מה דעתכם?    ניתן לצפות בראיון ולהשתתף בשיחה בפייסבוק.   

 

 

 

 

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>