הפורום הרב תחומי לחקר פסולת

הפורום הרב-תחומי לחקר פסולת הינו מסגרת אקדמית אינטר-דיסציפלינארית לקידום הידע וההבנה של הפסולת והשלכותיה הסביבתיות והחברתיות. הפורום הוקם במטרה לקדם את חקר הפסולת בארץ כגוף ידע מדעי, חברתי, ואתי; לפתוח בחשיבה מחודשת על גבולותיהן והגדרותיהן של סוגיות בהתמודדות עם פסולת;  ולשלב הארות והבחנות מתחומי מחקר מגוונים למען יצירת שפה מקצועית משותפת שתקדם את השיח האקדמי כמו גם את מדיניות הטיפול  בפסולת בישראל.

תשע"ה היתה שנת הפעילות הראשונה של הפורום הרב תחומי לחקר פסולת. עם הקמתו, במטרה ליצור שיח רחב, הפורום פתוח לחוקרים וחוקרות ולאנשי שטח העוסקים בתחום הפסולת בסקטור הציבורי והפרטי, ואכן חברי הפורום כוללים סטודנטים מבית הספר ללימודי הסביבה ע"ש פורטר; סטודנטים ומרצים מאוניברסיטאות אחרות; ומועסקים בחברות ליעוץ סביבתי, במשרדי ממשלה ובעמותות. 

בשנת הפעילות הראשונה, הפורום קיים חמישה מפגשים וסיור

  • המפגש הראשון (28/4) הוקדש להשקת הפורום, הצגת מטרותיו ותחומי העיסוק והעניין של החברים.
  • במפגש השני (19/5) התקיימה הרצאתו של פרופ' אורי מרינוב מבית הספר לקיימות במרכז הבינתחומי הרצליה. הרצאתו של פרופ' מרינוב עסקה בסקירה היסטורית של הטיפול בפסולת בישראל. 
  • במפגש השלישי (16/6) הוזמן הארכיאולוג ד"ר אסף נתיב מהאוניברסיטה העברית בירושלים. הרצאתו עסקה בדימיון שבין הנתון הארכאולוגי ובין הפסולת והתרגום התרבותי שלהם.
  • את ההרצאה הרביעית (30/6) העבירה פרופ' אופירה אילון, ראשת החוג לניהול משאבי טבע וסביבה באוניברסיטת חיפה. הרצאתה עסקה בניפוץ מיתוסיםב עולם הפסולת.
  • הרצאתה של נטע בר-יוסף פז בנושא ייצוגי זוהמה בספרות אמריקנית עכשווית (14/7). 

המייסדות עידית אלחסיד, טליה פריד, סיוון רובין ואפרת אלימלך מתכננות כעת את שנת הפעילות השניה.

 

 

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>