פרויקט מחקר SME4SMARTCITIES - מחברים עסקים לערים לקידום קיימות וחדשנות

הפרויקט הוא מיזם משותף שמטרתו לחבר בין רשויות מקומיות באגן הים התיכון לעסקים ולמיזמים קטנים ובינוניים, כדי לקדם קיימות וחדשנות וכדי לחזק את הרשויות ואת העסקים

03 פברואר 2020
פרויקט מחקר SME4SMARTCITIES - מחברים עסקים לערים לקידום קיימות וחדשנות

המעבדה לחדשנות ולקיימות עירונית בחוג ללימודי הסביבה משתתפת בפרויקט מחקר חדש, במסגרת קונסורציום של ארגונים ממדינות שונות באגן הים התיכון. מטרת פרויקט המחקר SME4SMARTCITIES (עסקים קטנים ובינוניים עבור ערים חכמות), הינה לחבר בין רשויות מקומיות באגן הים התיכון לעסקים ולמיזמים קטנים ובינוניים, כדי לקדם קיימות וחדשנות וכדי לחזק את הרשויות ואת העסקים. הפרויקט יאפשר לקדם קיימות באזור הים התיכון באמצעות פיתוח סביבתי, חברתי וטכנולוגי חדשני ברשויות המקומיות במספר תחומי מפתח: תחבורה, אנרגיה, מזון, טיפול בפסולת,  פיתוח מקיים בחוף ובים, התמודדות עם שינויי האקלים. למטרות אלו,  זכה הפרויקט במענק מטעם האיחוד האירופי. 

 

מצד אחד, הפרויקט יסייע לערים להיות מובילות בחדשנות, באמצעות רכש ציבורי של פתרונות חדשניים. מצד שני, הפרויקט יתמוך בחברות קטנות ובינוניות במרחב אזור הים התיכון על מנת להבטיח כי המוצרים והשירותים שלהם עונים על הציפיות והצרכים של ערים חכמות.

 

הפרויקט יחקור ויאפיין את הצרכים והאתגרים של הרשויות ולפתח את המתאם בינן לבין מיזמים חדשניים שיכולים לתת מענה. הפרויקט מבקש למסד פלטפורמות לקידום חדשנות ורכש ירוק ברשויות המקומיות, תוך פיתוח ושיתוף ידע. הפרויקט יאפשר גם פיתוח מאגדים כלכליים של האיחוד האירופי והמזרח התיכון.

 

בפרויקט המחקר פועלים יחדיו ארגונים ועיריות. המעבדה לחדשנות ולקיימות עירונית היא הגוף האקדמי המוביל בפרויקט המשותף. עיריית כפר סבא היא עירייה שותפה מובילה בפרויקט. אנו עובדים יחד בשיתוף בתהליך המחקר ובפיתוח הכלים.

 

אנו נקפיד לעדכן אתכם באופן תדיר בהתקדמות פרויקט המחקר SME4SMARTCITIES 

 

לדף הראשי של  פרויקט המחקר SME4SMARTCITIES

 

Developing innovative solutions for Mediterranean smart cities: launching of the SME4SMARTCITIES project

 

 

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>