תנו לבניינים הירוקים לחנך

כתבה של העיתונאית דניאל ברונשטיין בעיתון ידיעות תל אביב יפו, דנה בהשפעה של בניינים ירוקים ובמשמעותם למרקם העירוני, לחוסן העירוני ולאיכות החיים בעיר, בעקבות המחקר שערך אביגדור שרון, בוגר בית הספר וחבר המעבדה לחדשנות ולקיימות עירונית, בבניין בית הספר ללימודי הסביבה.

01 אוקטובר 2017

בעיתון ידיעות תל אביב יפו, המקומון המצורף לעיתון ידיעות אחרונות העוסק בעניינים מוניציפליים ונושאים שנוגעים לתושבים בעיר, התפרסמה בערב החג כתבה של העיתונאית דניאל ברונשטיין על תפקיד הבניינים הירוקים ומשמעותם למרקם העירוני, לחוסן העירוני ולאיכות החיים בעיר.

 

הכתבה, "תנו לבניינים הירוקים לחנך", מתבססת על המחקר שערך אביגדור שרון, בוגר בית הספר וחבר המעבדה לחדשנות ולקיימות בעיר בבית הספר, במסגרת המחקר לתזה לתואר שני.  הכתבה מציגה תוצאות מהמחקר על ההשפעה של בניינים ירוקים ואת מקרה הבוחן של המחקר בבניין בית הספר ללימודי הסביבה. 

 

הכתבה מתארת את הקשר החשוב שבין הסביבה, הטבע העירוני, הבניינים והעיר כולה כמרכיבים של מארג שמשפיעים הדדית. המארג חזק הרבה יותר מאוסף של מרכיבים נפרדים. אלו הקשרים ההדוקים, ההשפעה ההדדית והתהליכים המחזוריים שהם המפתח לחוסן, קיימות ואיכות חיים בעיר. הכתבה מתארת כיצד המארג האקולוגי בא לידי ביטוי בבניין בית הספר, המתוכנן ובנוי לפי עקרונות של אדריכלות סביבתית ובנייה ירוקה, שאין בו כלל מיזוג חשמלי, למרות שהבניין פונה ישירות לצד דרום מוצף השמש עם קיר הזכוכית הענק המשקיף על המרחב העירוני. הכתבה מעלה גם את החשיבות הרבה של פיתוח מודעות הציבור ליתרונות של בנייה ירוקה ולתפיסה של עקרון המארג האקולוגי.

 

המחקר נערך על ידי אביגדור שרון, ד"ר דפנה גולדמן וד"ר נעם אוסטרליץ, מרצים בבית הספר, במסגרת מחקר לתואר שני (M.A.) ללימודי הסביבה.

 

לחצו כאן לקריאת הכתבה

 

המחקר המלא פורסם באוסף הספריה המרכזית ע"ש סוראסקי באוניברסיטת תל אביב. לקריאת המחקר המלא

 

אוניברסיטת תל-אביב, ת.ד. 39040, תל-אביב 6997801
UI/UX Basch_Interactive