סיום כהונתו של פרופ' דני רבינוביץ כראש ביה"ס ותחילת כהונתו של פרופ' קולין פרייס

בימים אלו מסיים פרופ' דני רבינוביץ את כהונתו כראש ביה"ס ללימודי הסביבה ע"ש פורטר ומעביר את התפקיד לידי פרופ' קולין פרייס.

04 ינואר 2017
סיום כהונתו של פרופ' דני רבינוביץ כראש ביה"ס ותחילת כהונתו של פרופ' קולין פרייס

החילופים בתפקיד באים על רקע החלטת האוניברסיטה, בעצה אחת עם קרן פורטר, להכפיף את ביה"ס לפקולטה למדעים מדוייקים. לאור זאת הוחלט בנובמבר, בפגישה משולשת בין נשיא האוניברסיטה, הרקטור ופרופ' דני רבינוביץ על סיום כהונתו כראש בית הספר ב- 31 בדצמבר, מספר חדשים לפני תום שנתו הרביעית בתפקיד. ההחלטה נעשתה ברוח טובה ומתוך כבוד הדדי, כדי שההכנות לתהליך המעבר למדעים מדוייקים יובל תחת ראש בית ספר שאופק הכהונה שלו ממשיך עמוק אל תוך העידן החדש.

 

פרופ' רבינוביץ ופרופ' פרייס ביצעו חפיפה במהלך חודש דצמבר, וחילופי התפקיד הושלמו ב 1 בינואר 2017 כשפרופ' פרייס נכנס לתפקידו. פרופ' רבינוביץ ממשיך בתפקידיו הרגילים כפרופסור מן המניין בבית הספר ללימודי חברה ומדינות במדעי החברה, וכראש המכון לחדשנות התחבורתית, אותו עזר להקים והפועל בשיתוף בי"ס פורטר והפקולטה להנדסה. עד יציאתו לשבתון בחו"ל בקיץ הקרוב וגם לאחר מכן מחוייב פרופ' רבינוביץ לתמוך בתהליך שמתקיים בפורטר ולסייע ככל שיתבקש.

 

במכתב ששלח לחברי הסגל באוניברסיטה המעורבים בפעילות בית הספר כתב פרופ' רבינוביץ: 'שמחתי מאוד שקולין פרייס הוא שנבחר להחליף אותי כראש בית הספר. זו בחירה טבעית. קולין מעורב בביה"ס שנים רבות. הוא מלמד בתכנית הבינ"ל, חבר בועדת ההוראה והקבלה שלה. יש לו התבונה והמזג הנכון להוביל את המהלך הזה, בעבודה משותפת עם הצוות כאן, עם הרקטור, ועם שמוליק מרקו, ראש בית הספר למדעי כדור הארץ, שעימו אמור ביה"ס להתמזג'.

 

פרופ' רבינוביץ הוסיף: 'אני עוזב בתחושה עמוקה של סיפוק וגאווה על מה שעשינו כאן ביחד בשלוש וחצי השנים האחרונות. אני גאה על הצורה שבה ביה"ס הגיב לדו"ח ועדת המעקב האוניברסיטאית על התואר השני שהוגשה קצת לפני שנכנסתי לתפקיד ב 2013. ייסדנו את המסלולים בתכנית המאסטר העיוני. הורדנו את מספר המורים מן החוץ והכנסנו במקומם עוד מורים מסגל האוניברסיטה. העלינו את חתך הקבלה. שידרגנו את סדנת התזה בתכנית המחקרית. הסמינר הבית ספרי מהווה במה שבועית חשובה להצגת מחקרים סביבתיים עדכניים ממגוון דיסציפלינות, וכיף לראות בימי שני בין 11 ל 12 את האודיטוריום מתמלא מפה לפה'.

 

פרופ' רבינוביץ הביע שביעות רצון גם מהקמת המעבדה של ד"ר אלכס גולברג בבית הספר, וציין את תרומת צוות הליווי שהוקם לאלכס, עם שמונה פרופסורים משלוש פקולטות, להצלחותיו של אלכס במחקר ובגיוס גראנטים, וציין: 'אנו שמחים לארח כאן את המעבדה לאקולוגיה תעשייתית של ורד בלאס ואת המעבדה לקיימות עירונית של אורלי רונן, ולתמוך ולפתח את פעילותן. ובשנים האחרונות עודדנו הקמה ומיסוד בבית הספר של מספר פורומים של חוקרים שנפגשים פה בקביעות: סביבה וחברה, פורום פסולת, פורום יחסי אדם וחיה, היסטוריה סביבתית, דמוגרפיה, מים. הם מצטרפים לפורומים שהיו קיימים עוד קודם, כמו המעבדה לתרבות וחברה, ופורום קיימות שהוקם בפקולטה לניהול ואנו שותפים בו.'

 

''הקמנו כאן ב 2014 את המכון לחדשנות תחבורתית' הוסיף פרופ' רבינוביץ, 'ואני גאה על כך שהמכון מפעיל ומממן כיום 11 קבוצות חוקרים אקדמים, לצד מאיץ שכבר אירח 25 מיזמי סטארטאפ. השנה צמח תקציב המכון ב 60 אחוז, הוא עומד על 4 מיליון ₪ לשנה, ואני מקווה להמשיך ולהצעיד את המכון להישגים נוספים. יש לנו קשרים ענפים, עשירים ומועילים עם כל ארגוני הסביבה המובילים בארץ, ואנו משתפים עימם פעולה על בסיס קבוע. ביה"ס הפך, עוד לפני הקמת הבנין החדש, למוקד של כנסים סביבתיים חשובים.  זה העמיק עוד יותר מאז המעבר לבנין החדש. דוגמא ממש מעכשיו: כנס 'ועידת האקלים של ישראל' שנערך כאן בנובמבר משך יותר מ 300 משתתפים, והוא לא יוצא דופן'.

לסיכום, כותב רבינוביץ: 'אני מרגיש שאני מעביר לקולין בי"ס במצב סולידי, עם הרבה סטודנטים, המון פעילות, ושיתופי פעולה מלהיבים עם מרבית הפקולטות בקמפוס. ואני רוצה להודות לאריה נשר ולצוות המסור והמקצועי של בית הספר, ולכל הקולגות בקמפוס בעלי הענין בביה"ס,  על תרומתם לאורך השנים. בלי הענין וההתלהבות שלהם, והנכונות להשקיע זמן יקרף ידע ותשומת לב, לא ניתן היה להשיג את כל מה שהישגנו עד כה. אני חש הערכה רבה לכל שותפי לדרך על שנים של שיתוף פעולה יצירתי, תמיכה וקולגיאליות'.

 

אנו מאחלים לפרופ' רבינוביץ הצלחה בהמשך דרכו באוניברסיטה ומקווים להמשך פעולה שוטף ופורה שלו עם צוות בית הספר גם בעתיד.

 

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>