מתמחי פורטר - תשע"ה

רונן בר, כתב/איש תוכן, האגודה לאקולוגיה ומדעי הסביבה

בהתחמחות שלי בזווית, סוכנות הידיעות הסביבתית של האגודה לאקולוגיה ומדעי הסביבה, תפקידי הוא להנגיש את הידע המדעי המצטבר לציבור ולעיתונאים. אני עובר על מחקרים,  מדבר עם חוקרים ומנסה לחבר את המדע הסביבתי לאירועים אקטואליים בחיי היום יום של אנשים

נטלי אבנרי – מובילת פרויקט יירוק חניוני אחוזות החוף בעיריית תל אביב אגף התחבורה

אמרו שזה כמעט ולא קורה אבל מידי פעם גם שנה א' בתוכנית העיונית יכולים להתקבל לאן ששואפים. זכיתי להיות באגף החנייה ואני עובדת תחת סגנית ראש העיר וזוכה לקבל לא רק אפשרות לראות כיצד מתנהלים הדברים מאחורי הבמה אלא גם לשאול כל שעולה על רוחי וגם לראות תחומים אחרים המעניינים לא פחות. מטרת הפרויקט שלי היא להפחית פליטת מזהמים דרך שינויים בתחום החניונים. שינויים אלו יכולים להוריד את משך הפליטה ממכוניות פרטיות בנוסף לתת במה לשיפור תנאי איכות הסביבה זאת בעזרת שיתופי פעולה עם גורמים רבים עמם אני עובדת. 

ענת גזית- אחראית פניות ציבור בנושא פסולת ומיחזור

תפקידי, כאחראית פניות ציבור בנושא מיחזור ופסולת ב"אדם טבע ודין", מגוון ומעניין. מצד אחד, כשותפה בצוות "המוקד הירוק" אני אחראית על מתן מענה שוטף לפניות ציבור בנושא מחזור ופסולת. תפקידי להנגיש לציבור מידעבתחום המחזור, במיוחד בנוגע להטמעת חוק האריזות, חוק הפיקדון וחוק הפסולתה אלקטרונית. מצד שני, בשיתוף ובסיוע גורמים מקצועיים בתחום הפסולת (עורכי דין ומדענים), תפקידי לארגן שולחן עגול המערב נציגים רבים מהתעשייה בנושא "מיחזור והפרדת פסולת אורגנית מסחרית" וזאת בניסיון לאתר מגמות וחסמים בתהליך ההפרדה, במטרה לשינוי מדיניות.

אדם קרומר - רכז תחום חקלאות בת קיימא ביחידה האזורית לאיכות הסביבה בשרון

תפקידי הוא לקדם באזור השרון את תחום החקלאות בת הקיימא, עם דגש על חקלאות בשולי הערים. זהו תפקיד חדש, וכדי להימנע מהצורך להמציא את הגלגל אני עוסק בתחילה במחקר על המצב הקיים בארץ ובחו"ל. במקביל אמפה את הבעיות וההזדמנויות בתחום זה באזור השרון, ובהמשך אכתוב תכנית פעולה מפורטת בנושא. לבסוף, בעבודה מול מחזיקי העניין השונים אבחן אפשרות ליישום פיילוט מקומי לחקלאות בת קיימא בשולי העיר.

ינאי ברנר - עוזר פיתוח מאגר ידע, ארגון מעלה

ארגון מעלה מתכנן להשקיע בשנים הבאות רבות בקידום רגולציה עצמית מחייבת אצל החברות הפועלות בסקטור הגז והאנרגיה. במסגרת ההתמחות בארגון אני מסייע בפיתוח סטנדרטים לרגולציה עצמית בסקטור הגז והאנרגיה המקומית על ידי בניית מאגר ידע ופיתוח מוקד ידע ברשת המציג את פעילות הרגולציה עצמית של חברות בין לאומיות בסקטור הגז והאנרגיה.

אירין קוטמן לוי , רכזת טבע עירוני בחברה להגנת הטבע, קהילת תל אביב

הפקה וקידום מפת אתרי טבע עירוני מטרופולינית אינטראקטיבית למחוז תל אביב לצורך חשיפה והיכרות מעמיקה יותר של הציבור ומקבלי החלטות עם אתרי הטבע במחוז תל אביב במטרה לגרום לשמירה משמעותית יותר על אתרי הטבע הללו. התפקיד כולל לוי הפקת המפה, הכנת המלצות למסלולי טיול בעקבות הטבע בעיר, חשיפת ממצאי סקר הטבע העירוני, ליווי הכנת מסמכים תכנוניים לקידום אתרי טבע עירוניים, הקמת צוות טבע עירוני תל אביב והסביבה וארגון ארוע השקה למפת טבע עירוני מחוזית.

נדב לשם - ידיד כדור הארץ

במסגרת תפקידי בארגון ידידי כדור הארץ, או eco-peace, אני מתכנן ומארגן מחנות נוער בהשתתפות נערות ונערים ירדנים, ערבים ישראלים, יהודים ישראלים ופלסטינים תחת הנושא "מים חוצי גבולות", נושאי מים וסביבה המשותפים לכולנו כמו הנחלים בשרון, ים המלח, נחלים ושמורות טבע בירושלים ועוד. פעם או פעמיים בחודש מתקיימים מפגשים במקומות שונים בארץ במפגשים הללו אנחנו עורכים מחנה בהשתתפות נוער ערבי וישראלי ולומדים איך לדבר, איך לכבד את האדם והסביבה, איך לבנות ולייצר מוצרים ומבנים מוכווני סביבה. מדובר בתפקיד מעניין, מאתגר, מהנה וחשוב בו זמנית.

שרון מרק - אקולוגיה וסביבה

עורכת משנה של כתב העת המדעי 'אקולוגיה וסביבה' במסגרתו מעורבת בכל שלבי הפקת גיליונות אשר יראו אור במהלך 2015 וקידום השיח סביב תכני הגיליון ברשתות החברתיות.הפקת הגיליון כוללת הבאה לדפוס של תכנים אותם אני יוצרת, יצירת קשרים עם כותבים וחוקרים וחיפוש תכנים הראויים לפרסום כמו גם חומרים גרפיים. עריכת החומרים כוללת התייעצות התייעצות עם חברי ועדת העורכים או אנשי מקצוע אחרים לגבי איכות התכנים והתאמתם לפרסום ועבודה מול עורכת לשונית, מגיהה ומעצבת גרפית.

רינה מגן - רכזת ועדות איכות סביבה ברשויות המקומיות

במסגרת תפקידי כרכזת ועדות איכות סביבה ברשויות  המקומיות, אני אחראית למערך ההעצמה, הרישות וההכשרות לחברי הועדות. התפקיד כולל כתיבת ניוזלטר המיועד לחברי הועדות שבו הם נחשפים לנעשה בארץ ובעולם בנושאי איכות הסביבה, בנוסף אני מארגנת ימי עיון לנציגי הציבור בוועדות על מנת להעצים אותם ולהדגיש את יכולת ההשפעה שלהם כחברי הועדה. לאחר שהייתי שותפה במינוי נציגי ציבור בוועדות אנו שוקדים על הקמת מערך רישות בפלטפורמות אינטרנטיות ורשתות חברתיות.

דפנה עורי - 15 דקות

אני מתמחה כרכזת קשרי החוץ של הארגון וכחלק מתפקידי אני מנהלת את מוקד פניות הציבור. במסגרת הפעילות של 15 דקות, מגיעות פניות רבות, המהוות אינדיקציה לצרכים ולבעיות בשטח, מכוונות את מוקדי הפעילות הציבורית של הארגון וכן מהוות רוח גבית משמעותית לפעילות מול הרשויות השונות. מוקד הפניות הוא העורק המרכזי דרכו ציבור הצרכנים יוצר עימנו קשר וחשיבותו רבה מאד לרלוונטיות של הארגון

עדי אשכנזי - המועצה הישראלית לבניה ירוקה

המועצה הישראלית לבניה ירוקה שמה לעצמה למטרה להוות מרכז ידע המוביל והמקצועי בתחום הבניה הירוקה. לצורך כך מנגישה המועצה מאגר אינטרנטי זמין של מקרי מבחן, מבנים מצטיינים ומעוררי השראה מהארץ ומח"ול אשר הוסמכו עפ"י תקני הבנייה הירוקה. במסגרת תפקידי אעשיר את מאגר מקרי המבחן הקיים ע"י מחקר וסיקור של המבנים המהווים את חוד החנית בתחום הבניה הירוקה. בנוסף ארכיב מילון מונחים בבניה ירוקה אשר יתממשק עם אתר "הקטלוג" - מאגר מוצרים לבניה ירוקה ועם האתר החדש שתשיק המועצה בקרוב

הדר אורקין - רכזת פורום תחבורה בעיריית תל אביב

אני מתמחה תחת סגנית ראש העיר ומחזיקת תיק התחבורה בעיריית תל אביב. במסגרת תפקידי אני מרכזת את פורום "תחבורה ללא גבולות" המאגד נציגי עיריית מגוש דן במטרה להתמודד עם בעיית קישוריות התחב"צ בין הערים, צעד ראשון בדרך להקמת רשות מטרופולינית לתחבורה. כמו כן אני מרכזת את פורום תחבורה לעסקים, שנועד ליצור ממשק בין העירייה לעסקים, במטרה למצוא פתרונות התניידות יעילים יותר לעבודה.

אילנה לייזין - ישראל בשביל אופניים

בהתמחות שלי ב"ישראל בשביל אופניים" אני מקדמת את תרבות הרכיבה באופניים בעיר ומחוצה לה. אחד הפרוייקטים שאני מובילה הוא "רוכבים לעבודה" שמטרתו קידום אופניים ככלי תחבורה ברכיבה למקומות עבודה. לצורך כך, אני משתפת פעולה עם רשויות מקומיות, חברות שונות ואנשים פרטיים. בנוסף, אני עוזרת בעמותה בארגון פרוייקטים שותפים, כמו בוחרים אופניים, רוכבים לבית הספר ואירועי רכיבה בעיר. כל זה תוך השמת דגש על אופניים כתחבורה ירוקה, בריאה, נוחה וחסכונית

אביגדור שרון - רכז מאגר דוגמאות לקיימות, המרכז לקיימות מקומית, מרכז השל

ביוזמת המרכז לקיימות מקומית במרכז השל, אנו עובדים על ארגון והקמה של בנק דוגמאות לקיימות - איסוף, מיפוי, וארגון מידע, סקירות ומחקרים, קיטלוג והנגשה נוחה שלהם במטרה ליצור מרכז ידע שירכז מידע רב על פעילויות, מיזמים פועלים ופרויקטים בישראל וברחבי העולם, הממחישים כיצד ניתן ליישם בפועל אורח חיים מקיים, ברמה העירונית, השכונתית והפרטית.

בנק הדוגמאות של המרכז לקיימות מקומית מתוכנן להיות מקור ידע חשוב וייחודי עבור ארגונים, בעלי מקצוע, קהילות, פעילים וסטודנטים המעוניינים לקדם קיימות ברמה המקומית.

בוגר האוניברסיטה העברית במדעי הטבע. לומד לתואר שני במסלול המחקרי בדגש על קיימות עירונית, אדריכלות אקולוגית, חינוך סביבתי וניהול ידע סביבתי. מדריך בבניין החדש של בית ספר פורטר ללימודי הסביבה. יועץ ומתכנן פתרונות לניהול ידע וחבר הנהלת פורום ניהול הידע בישראל.

שרון אלוש - ע. מחקר ופיתוח אסטרטגיה, גרינפיס ישראל

גרינפיס הוא ארגון בינלאומי לא ממשלתי, המשתמש בשיטות פעילות ומחאה יצירתיות לא אלימות, בהן פעולה ישירהשתדלנות ומחקר כדי לחשוף בעיות וליקויים סביבתיים גלובליים, ולהציע פתרונות ריאליים לעתיד ירוק, נקי ובריא. אני שמחה במסגרת תפקידי כעוזרת מחקר ופיתוח אסטרטגיה, לקחת חלק במחקר והרחבת ידע,שמטרתו  לספק פתרונות חלופיים לציבור וקידום פרוייקטים סביבתיים וחברתיים.

רות בועזסון – פרוייקט מחצבים, האגודה לצדק חלוקתי

האגודה לצדק חלוקתי פועלת לקידום ניהול והקצאה צודקים, שקופים ושוויוניים של משאבי קרקע וסביבה בישראל. פרוייקט המחצבים מיועד לקידום הסדרת נושא המחצבים בארץ וקבלת תמורה הולמת לקופה הציבורית מהשימוש המסחרי במחצבים.  משימתי היא לעקוב אחר הנעשה בארץ בתחום, בעיקר בעקבות המלצות וועדת ששינסקי 2 שהתקבלו לאחרונה, כולל הגשת בקשות לפי חוק חופש המידע למען חשיפת נתונים בעייתיים. אני עוסקת בניתוח ביקורתי של ההיבטים הכלכליים, הסביבתיים והחברתיים של הטיפול בנושא המחצבים ופרסום נייר עמדה בנושא. 

אוניברסיטת תל-אביב, ת.ד. 39040, תל-אביב 6997801
UI/UX Basch_Interactive