פרס הגלובוס הירוק על מפעל חיים לפרופ' דני רבינוביץ

ועדת הפרס של 'חיים וסביבה' בראשות השופטת דליה דורנר מעניקה את פרסי הגלובוס הירוק השנה בסימן המאבק במשבר האקלים וועידת פריז COP21

04 יוני 2016
פרופ' דני רבינוביץ | צילום: יותם רשף
פרופ' דני רבינוביץ | צילום: יותם רשף

פרס הגלובוס הירוק על מפעל חיים יוענק לפרופ' דני רבינוביץ
בטקס חגיגי ביום הסביבה בכנסת – 7.6.16

לפרטים על הארוע

ועדת הפרס של 'חיים וסביבה' בראשות השופטת דליה דורנר מעניקה את פרסי הגלובוס הירוק השנה בסימן המאבק במשבר האקלים וועידת פריז COP21

בי"ס פורטר ללימודי הסביבה באוניברסיטת ת"א גאה על בחירתו של פרופסור דני רבינוביץ, ראש ביה"ס, כחתן אות "הגלובוס הירוק" לשנת 2016. 

רבינוביץ, פרופסור לאנתרופולוגיה, מכהן מאז אוקטובר 2013 כראש בית הספר ללימודי הסביבה ע"ש פורטר. בנוסף עוסק פרופ' רבינוביץ בפעילות התנדבותית ענפה ורבת שנים במסגרת ארגוני החברה האזרחית, ומקיים קשרים נרחבים עם עמותות סביבתיות בישראל ובעולם. מאז 2010 הוא מכהן  כיו"ר האגודה לצדק סביבתי בישראל ומוביל את פרויקט "מחקר ומדיניות צדק אקלימי בישראל", שזכה להכרה בינלאומית. בעבר שימש במגוון תפקידים התנדבותיים ובהם יו"ר 'חיים וסביבה', ארגון הגג של ארגוני הסביבה בישראל (2006 - 2008); יו"ר 'גרינפיס' הים התיכון (2004-1999); סגן יו"ר 'גרינפיס' בריטניה (2012-2004) ונשיא האגודה האנתרופולוגית הישראלית. פרופ' רבינוביץ  נחשב לדובר הבקיא והרהוט ביותר בישראל בנושא משבר האקלים וההתחממות הגלובלית, ואחד המומחים המובילים במחקרי מדיניות בתחומי אקלים וחברה בישראל ובעולם. פרופ' רבינוביץ פעל רבות להעלאת נושא האקלים על סדר היום הישראלי בסדרה של פרסומים מדעיים, בכתבות ובראיונות בתקשורת, בדיונים בכנסת, ובכנסים אקדמיים וציבוריים. לקראת ועידת קופנהגן ב- 2009 השיק את הבלוג המשפיע "הומו קומבוסטאנס", בו ניתח את הסיכויים להשגת הסכם אקלים גלובלי, הסכם שהושג לבסוף בוועידת פריס 2015. בכך הנגיש את מדע האקלים על היבטיו השונים - המדיניים, הכלכליים והחברתיים - לציבור רחב ומגוון. ספרו "הנה זה בא – כיצד נשרוד את משבר האקלים" מהווה ניתח עיוני מעמיק של משבר האקלים הממחיש בשפה רהוטה כיצד ההתחממות הגלובלית תשפיע על חיי היומיום של כל אחד ואחת מאתנו.   

טקס הענקת פרסי הגלובוס הירוק ייערך ביום ג' ה-7.6.16, א' סיוון תשע"ו. פרסי הגלובוס הירוק מוענקים זו השנה ה-13 ברציפות, בטקס במסגרת יום הסביבה בכנסת הנחשב לאירוע השנתי המרכזי של ארגוני הסביבה. בין חתני הפרס בעבר: השרים גלעד ארדן, השר גדעון עזרא, השר מאיר שיטרית, ארגוני סביבה מובילים ועוד. 
את הטקס מוביל 'חיים וסביבה' – ארגון הגג של ארגוני הסביבה בישראל, בו חברים כ-100 ארגונים מכל רחבי הארץ. בטקס יוענקו אותות הוקרה ב-8 קטגוריות של מצוינות 

בפעילות למען הסביבה, וגלובוס אחד שחור, לגורם שפגיעתו  בסביבה גדולה במיוחד. במהלך היום יערכו אירועים רבים בכנסת ובסביבתה. 
האירועים והאותות מתמקדים השנה בהתמודדות עם משבר האקלים המאיים על מדינות כל העולם ובכללן על ישראל ותושביה. בועידת האקלים בפריז התוו קווי הפעולה להתמודדות עם המשבר, "חיים וסביבה" בוחר להעניק ביום זה אותות הצטיינות ואותות התרשלות למי שבפועלם או במחדלם ייקבעו האם ישראל תהיה חלק מהפתרון או חלק מהבעיה.

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>