מיכל פרקש מספרת

סיימה תואר שני עם תזה בחוג ללימודי הסביבה

אז מי את?

מיכל צוקרמן-פרקש בימים אלו הגשתי את התזה שלי בנושא 'העדפות הטרוגניות לטיפולים בהשפעות שליליות של תיירות-יתר', במסגרת לימודי התואר השני במדעי הסביבה.

 

מה למדת ולמה בחרת במקצוע זה?

בחרתי ללמוד תואר שני במדעי הסביבה. כשהייתי ילדה הוריי שלחו אותי ללמוד בבית ספר שחרט על דגלו את נושא הסביבה, כך שהעניין בתחום קיים אצלי מגיל צעיר. הבחירה במדעי הסביבה לא היתה טבעית לי בהתחשב במסלול החיים בו הייתי באותה התקופה, אך העניין גרם לי ללכת עם הלב בסופו של דבר.

 

למה בחרת ללמוד דווקא באוניברסיטת תל-אביב?

שמעתי רבות על התואר החדשני שמציעה האוניברסיטה, והגישה הרב תחומית התאימה לי. בנוסף, היה חשוב לי ללמוד במקום נגיש, שיוכל להתאים ולהתחשב בשגרת חיי.

 

במבט לאחור, היית בוחרת במקצוע אחר?

אני חושבת שלא. התחום תמיד עניין אותי והבנתי בשלב כלשהו שזה המקום בשבילי. הרב תחומיות מאפשרת מיקוד בנושאים שמעניינים יותר, והתפתחות בהם.

 

למה את הכי מתגעגעת בלימודים?

כמו כולנו בתקופה זו, אני מתגעגעת בעיקר לאווירה של אנשים מסביב.

 

האם שמרת על קשרים עם חברים/מרצים מהתואר?

בוודאי. למרות שמדובר בתואר שני, רכשתי מספר חברים קרובים שלמדו יחד איתי. לצד זאת, אני נמצאת בקשר עם מספר מרצים, ונעזרת בהם הן לעבודת התזה שלי והן לסיוע בפרויקטים אחרים שאני לוקחת בהם חלק במסגרת האוניברסיטה.

 

מהו הקורס שהכי אהבת בתואר?

מאוד אהבתי את הקורסים שעסקו בקיימות עירונית. הרגשתי שלצד הפן התיאורטי, קורסים אלה גם מעודדים לחשיבה ויוזמה מעשית, ומדגישים תהליכים רצויים להתמודדות עם הבעיות שבהן דנו.

 

כמה זמן לקח עד שהתברגת לשוק העבודה לאחר התואר?

ממש עכשיו הגשתי את עבודת הגמר שלי, ואני מתעתדת להמשיך לדוקטורט בתחום קרוב לתחום הסביבה, שישלב כמובן גם אלמנטים סביבתיים.

 

איפה את רואה את עצמך בעוד חמש שנים מהיום?

מסיימת את הדוקטורט ומשתלבת באקדמיה לצד פעילות ברשויות המקומיות לעידוד הקיימות בעיר.

 

 אלו כלים רכשת במהלך הלימודים שמסייעים לך בעבודה היום?

היות ואני נמצאת כרגע באקדמיה, אני מרגישה שהקורסים שתרמו לי משמעותית הם הקורסים התיאורטיים, ואלו שהכינו אותי לעבודת המחקר. בנוסף, הקורסים שעסקו בהיבטי הסביבה בחיי היומיום פתחו לי צוהר לתחום עניין חדש ומשמעותי, ומהם הבנתי שזהו הנושא שבו אשמח להתמקד בהמשך הדרך.

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>