הפורום להיסטוריה סביבתית

ד"ר ירון בלסלב, בהיותו דוקטורנט בחוג ללימודי הסביבה, יזם את הקמת  הפורום הישראלי להיסטוריה סביבתית, יחד עם ד"ר דוד שור וד"ר מירי שפר-מוסנזון. הפורום הושק באוקטובר 2013,

לפרטים נוספים

ליצירת קשר עם הפורום: envihistoryforum@gmail.com

היסטוריה סביבתית היא תחום מחקר מתפתח, שהחלו לעסוק בו בארץ בשנים האחרונות. תחום זה מתמקד ביחסים  בין האדם לסביבה בתקופות היסטוריות שונות ובמקומות שונים בעולם.

 

 

הפורום להיסטוריה סביבתית מאגד היסטוריונים מחמש אוניברסיטאות ישראליות, החוקרים תחומים מגוונים: היסטוריה של המזרח התיכון, היסטוריה אירופית, גיאוגרפיה היסטורית, היסטוריה של המשפט, תולדות האדריכלות ועוד. המשותף לכולם הוא הבחירה להתמקד בסוגיות סביבתיות הבאות לידי ביטוי בתחומי עיסוקם. במסגרת המפגשים החודשיים של  הפורום, דנים המשתתפים בסוגיות היסטוריות סביבתיות שונות, ומעשירים זה את זה בידע רב ערך. נכון להיום רשומים בפורום 55 חוקרים, החל בדוקטורנטים צעירים וכלה באנשי אקדמיה בכירים בעלי מוניטין בינלאומי, אשר כמחציתם מגיעים למפגשים.

 

שנדונו בשנה האחרונה מפגשי הפורום עסקו ב: מהי היסטוריה סביבתית? בעלי–חיים במחקר היסטורי; שינויי אקלים במזרח בתיכון במאות ה-12-11; הסביבה העירונית בארץ-ישראל תחת המנדט הבריטי; משפט והיסטוריה סביבתית; כושר הנשיאה של שטח גיאוגרפי; והסביבה העירונית בתקופה העות'מנית.

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>