ליאת דאודי מספרת

סיימה תואר שני עם תזה בחוג ללימודי הסביבה

Liat Daudi

אז מי את?

אני ליאת דאודי, בת 41,  חוקרת סביבה וחברה, יוצרת קולנוע ומנחת קבוצות. בת בכורה וחילונית למהדרין למשפחה חרדית-מזרחית מבית שמש. פמיניסטית, קווירית, ספורטאית אקסטרים וחתולאית.

מה למדת ולמה בחרת במקצוע זה?

למדתי לתואר ראשון בחוג לחינוך, תקשורת וקולנוע בסמינר הקיבוצים. המשכתי לתואר שני בחוג ללימודי הסביבה ע"ש פורטר באונ' ת"א. התיזה שלי עוסקת בקשר בין חרדיות שוליים למודעות סביבתית. כיום דוקטורנטית לאנתרופולוגיה באונ' בן-גוריון בנגב גם בתחום הסביבתי – אני חוקרת פועלי פינוי פסולת במרחב העירוני. בחרתי בתחום הזה גם כי הוא מתחבר עם האג'נדה שלי וגם כדי להעמיק בו אקדמית ומקצועית ולתרום להרחבת הידע הסביבתי-חברתי בארץ ובעולם, במיוחד בתחומים הקשורים לאוכלוסיות מוחלשות באשר הן. לשמחתי התמחיתי בעבר באגודה הישראלית לאקולוגיה ולמדעי הסביבה שפועלת באופן נרחב מבחינה סביבתית, אקדמית ומקצועית. שימשתי כמנהלת מדור פסולת בעירייה במרכז הארץ לתקופה קצרה וכיום אני מרכזת את תחום הפסולת והמיחזור, בעיר בה אני מתגוררת.

 

למה בחרת ללמוד דווקא באוניברסיטת תל-אביב?

התרשמתי מאוד מהיום הפתוח שאליו הגעתי ומצאתי את תכנית הלימודים מעניינת. כמו כן, מלגת הלימודים המלאה למסלול המחקרי בהחלט היוותה גורם מכריע עבורי כמי שהיא דור ראשון להשכלה גבוהה במשפחתי הגרעינית  והמורחבת.

 

 במבט לאחור, היית בוחרת במקצוע אחר?

במבט רחוק מאוד לשנות העשרים שלי הייתי בוחרת ברפואה, אבל לצערי הרב (וכמובן לא במקרה) לא היו סביבי מספיק ייצוגים אקדמיים וקרקע כלכלית-חברתית שתוביל לשם. אילו הייתי מגלה את קרן אייסף בשנים האלו, אולי זה היה יכול לקרות. אני מלגאית בתכנית עמיתי אייסף לדוקטורט וזו בדיוק אחת המטרות החשובות של הקרן: לתמוך, להעצים ולסייע כלכלית ואקדמית למי שמגיע מרקע מוחלש באשר הוא. במקרה שלי סטודנטית מזרחית מהפריפריה הגיאו-חברתית של ישראל.

 

למה את הכי מתגעגעת בלימודים?

לחיוך של אליעזר השומר, לשיחות נדיבות עם אליה מזכירת החוג ולמפגשי סמינר מחלקתי שעוסקים בסביבה וחברה.

 

האם שמרת על קשרים עם חברים/מרצים מהתואר?

אכן כן. אני בקשר עם לא מעט חברות/ים שלמדו איתי ועם מרצה או שתיים.

 

מהו הקורס שהכי אהבת בתואר?

מבוא לאקו-פילוסופיה ואתיקה סביבתית בהנחיית ד"ר דניאל מישורי/

 

כמה זמן לקח עד שהתברגת לשוק העבודה לאחר התואר?

שנתיים אחרי שסיימתי את התואר, אבל חודשיים אחרי שהתחלתי לחפש משרה בתחום.

 

איפה את רואה את עצמך בעוד חמש שנים מהיום?

בפוסט דוקטורט באירופה ובצעדי השתלבות בשלטון המרכזי בתחום החברתי-סביבתי.

 

אלו כלים רכשת במהלך הלימודים שמסייעים לך בעבודה היום?

רכשתי ידע סביבתי בסיסי, יצרתי קשרים עם ארגונים וגופים סביבתיים והיכרות אישית וקונסטרוקטיבית עם נשות ואנשי טבע וסביבה שלהם השפעה על המעגלים השונים בחיי. בנוסף, ההשתתפות בסמינר הסביבתי השנתי לירדן בשיתוף אוניברסיטת קולומביה תרם מאוד להבנה ולהעמקה של "סביבה חוצת גבולות".

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>